PS4'ü ethernet kablosuyla internete bağlayamıyorum

Arkadaşlar PS4'ümü Wireless olmadan kablo ile internetime bağlayamıyorum. Özel ile Kolay seçeneklerini denedim fakat başaramadım.

PPPoE kullanıcı adı ve şifesini soruyordu, onuda yazdım fakat hala "bağlantınız yok" diyor.

freshkubz freshkubz (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Ne alaka PS4 ve kablolu internet bağlantısı için kullanıcı adı/şifresi? PS4 aynı zamanda bir ADSL modemmide bu böyle? Normalde PS4 herhangi bir kullanıcı adı ve şifresi olmadan modeme bir ethernet kablo ile bağlanamıyormu?

    @freshkubz, @farurhenho, @ismailsarp

    Edit:

    Bu görüntüyü Play Station resmi sitesinden (Türkiye) aldım.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Hocam dediğinizde haklısınız biraz hızlı davrandım sanırım :), Ama PPoE genelde modemlere girilen ve kullanıcı adı bilgilerini içeren kısım oluyor. Arkadaş PPoE diye sorunca ben direkt olarak internet sorunu yaşıyor ve bunun çözülmesi için bilgilerin alınması gerektiği kanısına vardım. Ancak dediğiniz gibi ps4 ne alaka :) ? @temmuz ismailsarp 6 yıl önce
    • Ben burada PS4'ün nasıl internete bağlanılacağı sorusuna değil, internet hattının kullanıcı adı ve şifresi nasıl öğrenilir onun cevabını verdim omercik 6 yıl önce
    • Arkadaşlar bende bilmiyorum ne alaka fakat bana hayla kimlik soruyor Ethernet bağlantısı için freshkubz 6 yıl önce
    • O PPPoE kimliği ve şifresi farklı birşey olabilir. Sen bunu araştır ve öğrenmeye çalış. Eğer fırsatımız olursa bizde araştırır ve bununla alakalı birşeyler öğrenmeye çalışırız (Birşeyler bulabilirsek bu platformda sana geri döneriz) @freshkubz temmuz 6 yıl önce
    • Arkadaşlar Fakat bir ethernet çoklayıcısına bağlı acaba ondan kaynaklanıyor olabilirmi? freshkubz 6 yıl önce
    • Hiç alakası yok ama bunu ethernet çoklayıcı olmadan denemek mümkün değilmi zaten. Hatta başka bir ağda bile denenebilir, öyle değilmi. Ayrıca @murat mesajında problemin (daha doğrusu bağlantı yapılamamasının) sebebi ve problemin nasıl giderileceği belirtilmiş, oradaki çözüm yolunu neden uygulamazsın? Veya o çözümde nasıl bir engel ortaya çıktı? @freshkubz temmuz 6 yıl önce
    • Bağlanma problemi için "yaklaşık bir ay" ifadesi kullanıyorsun ama daha öncesi için bir şey belirtmemişsin. Daha önce bağlanabiliyordunda son bir aydan berimi bağlanamıyorsun yoksa bir ay öncesinde herhangi bir bağlanma girişimin olmamışmıydı? Biz cevap yazarak yardım etmeye çalışırken birçok detaya girerizde konu açıpta yardım talep edenler bunu niye yapmaz acaba :( @freshkubz temmuz 6 yıl önce
    • 1) Hayır sadece wireles 2)modem ps4 ten uzak monte edildği için kablo çoklayıcısı kullanıyorum freshkubz 6 yıl önce
    • 3- Başka bir ağda ethernet kablosu ile bağlayarak neden denemiyorsun? Mesela konu komşuda?.. PS4 Çokmu taşınamaz bir cihaz? 4- Konu altında diğer mesajda @murat nasıl bağlanılacağını tarif etmişti, onu uyguladınmı? Uyguladıysan sonuç nasıl oldu? @freshkubz temmuz 6 yıl önce
    • bende PPPoE soruluyor kimliği alabildim yazdım fakat hala geçersiz sayıyor freshkubz 6 yıl önce
    • Hala aynı yolda, aynı kafadasın, kolay gelsin :( @freshkubz temmuz 6 yıl önce
    • başka bir seçenek çıkmıyorki freshkubz 6 yıl önce
    • Banim ve @murat'ın söylediklerini kaale almadın ama Play Station resmi sayfasındada aynı tarif yapılıyor. Demek "Ağ ayarları" diye bir bölüm varmış Play Station ayarlarında. Mesajımın altına resmi koydum, bakarsın @freshkubz temmuz 6 yıl önce
    • arkadaşlar benmi derdimi anlatamıyorum acaba? iki seçeneyide denedim sorunu yaşayan benim denedim ve olmuyor dediysem olmadığı için yazıyorm arkadaşlar hepinizi dinliyorum fakat olmuyor şimdi dediğimide kaale alarak acaba ps4 te bir sıkıntı olabilirmi ona odaklanalım lütfen freshkubz 6 yıl önce
    • Sen böyle derdine çare bulamazsın. İki seçeneği denemişsinde ne bu seçenekler? Adım adım neler yaptın bu seçeneklerde ve hangi hata mesajlarıyla veya tepkilerle karşılaştın? Bunları belirttinmi hiç burada. Hayır. Burada yaptığın sadece dert yanmak ve PPPoE kimliği isteniyor ama kabulde edilmiyor gibi bilgileri ifade etmek.. Birde son olarak aklın sıra tepki belirtiyorsun, sanki bunu yapmak hakkınmış gibi :( @freshkubz temmuz 6 yıl önce
    • PS4 Konsolunu bir yetkili servise gösterirsin. Senin ifade ettiklerine ve tutumlarına göre tek yol bu @freshkubz temmuz 6 yıl önce
    • Arkadaşkar bakın ben 2 seçenek derken ilk platak özel bağlama vede kolay bağlamayı denedim hatta dediklerinizide birer birer okuyorum fakat gerçekten aynı şeyleri deniyorum fakat olmuyor freshkubz 6 yıl önce
    • O kablo ile aynı yerde PS4 konsol ile değilde PC ile bağlanmayı dene bakalım. Normal olarak PC'nin PPPoE kimlik ve şifre sormadan bağlanması lazım. Eğer bu normal PC bağlantısı da olmuyorsa o halde ethernet kablosu, ethernet çoklayıcı (switch), veya modemin alakalı portu problemli olabilir. Sana başka bir platformda doğrudan (çoklayıcı da olmadan) deneme yap dedik ama dinlemedin @freshkubz temmuz 6 yıl önce
    • Olmuyor arkadaşlar denedim acaba kablo kırık olabilirmi? freshkubz 6 yıl önce
    • aynı kablo ile ps3 ümü bağlıyordum freshkubz 6 yıl önce

    Bu bilgileri "sadece" internet hattının sahibi müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilir. İnternetiniz kimin üstüneyse müşteri hizmetlerini o aramalı ve "ADSL kullanıcı adımı ve şifremi öğrenmek istiyorum" demeli

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      @farurhenho arkadaşımızın dediği gibi artık kullanıcı adı ve şifre öğrenmek çok basit. Eğer arama yaptığınız telefon üstüne internet kayıtlıysa hiç birisi ile konuşmadan direkt telesekreterden bilgileri öğrenebiliyorsunuz.

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      6 yıl önce cevaplandı

        PS4 PPPoE seçeneği ile bağlanmayı deniyorsan yanlış yolda ilerliyorsun demektir.  PPPoE seçeneği farklı bir  bağlantı yöntemi için kullanılır ( bir adsl modeme köprülü mod ile bağlantı gibi)

        Eğer sen mevcut bir adsl modemin var ve internete bağlanıyorsa, konsol ile adsl modem arasında bir kablo bağlantısı oluşturman lazım. Bunu yaptıktan sonra konsolda

        [Ağ] > [İnternet Bağlantısını Ayarla] > [LAN Ağ Kablosu Kullan]  yolunu izlemelisin. Bundan sonraki aşamalarda her şey otomail seçili gelecektir.

        murat murat (12492)
        6 yıl önce cevaplandı

        • Tamda tahmin ettiğim şekildeymiş :) temmuz 6 yıl önce
        • arkadaşın biraz kafası karışmış sanırım @temmuz murat 6 yıl önce