PSU kablosu PSU'ya tam oturmuyor, ne yapmalıyım?

Bilgisayarımla beraber içerisinden çıkan PSU güç kablosu güç kaynağına tam oturmuyor. 1 aydır falan o şekilde kullandım. Bugün oyun oynarken masayı sallamamın üzerine PSU kablosu gevşeyip çıktı ve PC'yi kapattı. Tam güç altındayken bu şekilde kapanması sisteme veya PSU'ya zarar vermiş midir? Sonrasında geri açtığımda sorunsuz açıldı ama tedirgin oldum.

wolyo wolyo (5)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Markası nedir? Bir şey olacağını zannetmem ama yine de tedbirli olmanda fayda var. Zarar vermiş olsaydı zaten anlardın.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Aerocool clyon 500w 80+ , eğer bir sorun olsaydı sistem açılmazdı değil mi ? wolyo 2 yıl önce
    • Evet açılmazdı. Ya da yük altında iken sistem kapanırdı. Güç kablosunun PSU'ya takılı iken fotoğrafını atar mısın? @wolyo hydra 2 yıl önce
    • Fotoğrafını at. @wolyo hydra 2 yıl önce
    • Farklı bir psu güç kablosu ile o sorunu çözdüm şuan oturuyor sıkıntı yok, ama bu dediğim problem kafama takıldı. wolyo 2 yıl önce
    • Kabloda sıkıntı vardır hydra 2 yıl önce