PSU Montajı ile ilgili

Resimde Cooler Master V1200 Platinium Güç Kaynağının Kablo giriş yerlerinin olduğu kısım var ; Sorum basit, Anakartın 20+4 Pin Kablosunun gireceği yer belli zaten de, Ekran Kartına takılı kabloların gireceği yerin oradaki 6 PCI-E slotundan herhangi biri olmasının, daha doğrusu hangisi olacağının bir önemi var mı? Aynı şekilde 8 Pin CPU kablosunun güç kaynağı tarafında , 2 adet 8P CPU slotundan hangisine gireceğinin bir önemi var mı? Aynı şekilde harddisk/ssd bağlantılarının da güç kaynağı tarafında yer alan ve sata girişi olarak belirtilmiş 5 adet slottan hangisine gireceğinin ? Bunların bir sırası var mı ? Yani kısacası güç kaynağı üzerinde yer alan aynı tip girişlerin hangisini kullanacağımızın bir önemi var mı? Bunların bir sırası falan var mı? Onu soruyorum ... Teşekkürler ...

ongun ongun (90)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ressimde de belirttiğim gibi her hangi birine taksan bir şey olmaz "6P" den orda 6 tane var her hangi birine tak hiç bir zararı olmaz.

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • :) Sırası yok istediğine takabilirsin demen yeterli olacaktı ... Ama sen üşenmemiş, ayrıntılı olarak iyice anlayabilmem için şema hazırlamışsın ... Teşekkür ederim ilgin için ... ongun 4 yıl önce
    • :) işim bu benim @ongun üşenilecek bir şey yok benim amacım sana yardım etmek ve diyer yardım isteyenlere üşenirsem neden burada oliyim ki :) darkcrak 4 yıl önce