ptt kargo diye bir mailden cryptolocker virüsü bulaştı

ptt kargo diye bir mailden cryptolocker virüsü bulaştı virüsü temizledim ama bütün arşivimi ve doşyalarımı şifrelemiş açamıyorum yardımcı olursanız çok sevirim teşekkürler

ALİ ŞAHİN 05323552570

odakreklam odakreklam (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Ali Bey geçmiş olsun,

    CryptoLocker virüsü nasıl temizlenir? Şifrelenmiş dosyalar nasıl açılır? bu yazıyı okumanızı öneriyorum.

    Oradaki ShadowExplorer programını deneyin.

    Şuan için şifreleri çözmenin bir yolu maalesef yok.

    alattin alattin (16999)
    9 yıl önce cevaplandı

      Öncellik Geçmiş olsun diyelim mail güvenliği hakkında bilgilenmeniz gerekmektedir dosyalarınızı 2 şekilde alabilirsiniz

      1.olarak klasörlerin dosya geçmişlerini kullanarak örn önceki sürümleri yükle der sag tuş ile

      2.korsanların fidyesini ödeyerek dosyalarınızı geri alabilirsiniz başka türlü yolu yok.

      melihrock melihrock (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • bu virüs bilgisayarın geri yükleme noktasını vürüs bulastıktan sonraki tarihleri veriyor geri yükleme noktası tarihini geri almanın başka bir yolu yokmudur teşekürler odakreklam 9 yıl önce
      • Virüs daha önceki geri yükleme noktatarını silmiş demektir. murat 9 yıl önce

      KESİN ÇÖZÜM OLMAMAK İLE BİRLİKTE,

      Kriptolanmış bilgisayarınızın üzerindeki disklerin Shadow Copies özelliği aktif ise alınan T zamanındaki dosyalarınıza geri dönebilirsiniz.
      Bunun için http://www.shadowexplorer.com/uploads/ShadowExplorer-0.9-setup.exe adresinden indirip ilgili belgeleri kriptolanmış makineye yükledikten sonra arayüzde seçilen zamandaki dosyalara erişebilirsiniz.Video için, http://www.youtube.com/watch?v=In-PKZiiA-8 adresinden izleyerek işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

      glyysn glyysn (1)