PTT ye gitmeden e devlet şifresi almak mümkün mü?

PTT ye gidemeyecek kadar engelli yada herhangi bir engelli, veya yaşlı olan insanlar.

E devlet şifrelerini posta yoluyla, buna benzer bir yolla almaz mı?

Varsa böyle bir yol tarif eder misiniz rica etsem?

mat7 mat7 (341)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Telefon numaran e-devlete kayıtlı mı?  cep telefonu numaranı www.turkiye.gov.tr'ye kaydedip, doğrularsan, PTT'ye gitmeden yeni bir şifre oluşturabilirsin.

    E-devlete şifresiz, başka yöntemlerle girmek mümkün. Giriş yaptıktan sonra telefon numaranı girebilir, onaylatabilir, sonra da  e-devlet şifreni alabilirsin.

    E-devlete giriş için bir banka giriş bilgilerini kullanabilirsin: Akbank, Halkbank, Ziraat, ve pek çok bankanın e-işlem şifresi ile giriş yapabilirsin.

    https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris Adresinden bir çok bankaya ait giriş bilgileri ile giriş yapmak mümkün.

    Yine buradan: https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/T-C-Kimlik-Karti TC kimlik kartı ile giriş yapılabiliyor fakat Kart okuyucu cihaza gerek var.

    alattin alattin (16999)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Doğru anlatamadım galiba. İlk defa e devlet şifresi alınacak. İlk defa şifre alırken de bu işlem geçerli mi? @alattin(15964) mat7 2 yıl önce
    • @mat7 evet şifren olmadan da yukarıdaki şekilde giriş yapabiliyorsun, doğru anlattın alattin 2 yıl önce
    • Allah Allah yani hiç üçret falan vermeden e devlet şifremi alabilirim yani @? Hiçbir sorun yaşamammıı ? Şuan banka işlemleri yapmak istemiyorum sadece sağlık işlemlerimi kontrol etmek istiyorum bunun gibi işlemlerime bakmak için kullanıcağım @alattin(15964) mat7 2 yıl önce
    • @mat7 Bankacılık işlemi yapmayacaksın.. Herhangi bir bankanın internet sitesini kullanıyor musun? Kullanıyorsan hani o banka sitesine giriş yaptığın şifren var ya onunla e-devlete giriş yapabiliyorsun. Anlatmak istediğim şey bu. alattin 2 yıl önce
    • Anladım banka şifreside kullanmıyorum.. Başka kolay yoldan e devlet şifresi alma yöntemi var mı? @alattin(15964) mat7 2 yıl önce
    • @mat7 TC kimlik ile giriş yapılabiliyor ama kart okuyucu gerekiyor. Dolayısı ile senin giriş yapabilmenin tek yolu banka bilgileri. O da yoksa maalesef PTT ye gitmek gerekiyor. alattin 2 yıl önce
    • Teşekkürler.uğraştırdım kusura bakmayın lütfen. Ama pttye gitmeden alabilme kolaylığı mutlaka olmalı. Sizce?🤷 Neyse yetkililere duyrum ve ricam olsun inşallah 🤲 @alattin(15964) mat7 2 yıl önce