pua:win32/hacktool.gen - C:\windows\kms-r@1n.exe virüsleri tam olarak ne yapıyor ?

İş yeri bilgisayarında buna benzer birkaç virüs buldum. Bu virüslerin görevi ne ?

sibermedia sibermedia (23)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    pua:win32/hacktool.gen

    Hacktools yani diğer adıyla hile. Bu virüs genelde Crack uygulamalarından veya korsan uygulamalarından gelir bazen de oyun hile programlarından bazen virüs olmamasına rağmen Antivirüs programları virüs algılıyor fakat sen bunun virüs olmadığını takip ederek anlarsın.

    Win32 Hadsruda bit virüsü nedir, nasıl temizlenir?

    C:\windows\kms-r@1n.exe

    Bu virüs genelde Windows'u korsan olarak aktifleştirmeye çalıştırdığınızda yani aktifleştirdiğinizde ortaya çıkar fakat bu virüsleri kaldırman gereke bilir.

    Kms.exe nedir? Kms.exe virüs mü?

    Ek olarak VirüsTotal sonuçlarına bakmanı da öneririm altdaki linkden

    VirüsTotal sonucuna gitmek için tıkla

    Bu virüsleri temizlemek için şu programları kullana bilirsin:

    Bu yazdığım antivirüs programlarının birini kullana bilirsin hepsi siler zaten.

    darkcrak darkcrak (5158)
    4 yıl önce cevaplandı

      Teşekkürler. Zemana AntiMalware ile hepsini sildim.

      sibermedia sibermedia (23)