PUA:Win32/Presenoker nedir?

PUA:Win32/Presenoker

Hocam beni bir aydınlatırsanız sevinirim. PC'de defender uygulamasında gördüm hallettim ama bu neyin nesidir? Sakıncası var mıdır?

Geldiği yer ise oynamakta olduğum oyuna hile yapmak için indirdiğim ChatEngine uygulaması ile geldi.

kullanici942270 kullanici942270 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İçerdiği Adware yüzündendir o. Setup kurarken içinden şunu indirecek, bunu indirecek diyor ya ondan kaynaklıdır. Cheat Engine'in kendisi virüs değildir, oyun dosyalarına doğrudaana erişim sağladığı için game hack olarak algılar anti-virüsler. Silin ve keyfinize bakın.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ediyorum. kullanici942270 2 yıl önce
    • Hocam bilgilerin(kimlik) çalınması söz konusu olabilir mi? Bilgisayara zarar verir mi? kullanici942270 2 yıl önce
    • Hayır alt tarafı reklam virüsü. Eğer çok endişeleniyorsan Malwarebytes ile bir tarama yap. Kaspersky Internet Security ya da Security cloud kullan. @kullanici942270 hydra 2 yıl önce

    PUA:Win32/Presenoker virüs değil. PUA nın anlamı  Potentially Unwanted Application yani Postansiyel Olarak İstenmeyen yazılım.

    Reklam yazılımları, senin bilgin dışında bilgisayarına yüklenen programlar bunlara örnek. Zararı bilgisayarı yavaşlatır. Can sıkıcı reklamlar çıkartır.

    hakan hakan (15409)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ediyorum hocam şöyle bir sorunla karşılaştım opera tarayıcı kullanırım YouTube önceden reklam çıkmazdı reklamları engellediğim halde opera üzerinden reklam çıkıyor bunun sebebi nedir?PUA:Win32/Presenoker bunla bir bağlantısı var mıdır? Var ise nasıl halledilebilir reklam engelleyici dışında sorunu tamamen ortadan kaldırmak istiyorum. kullanici942270 2 yıl önce
    • @hakan kullanici942270 2 yıl önce
    • Malwarebytes - AdwCleaner gibi programlar ile tarama yapabilirsin. @kullanici942270 hakan 2 yıl önce