PUBG'de Bilgisayar reset atıyor, nasıl çözerim?

Hocam MSI RX5600 XT Gaming X Model ekran kartım var ve işlemci olarak R5 3600X var. İşlemcim mi ısınıyor yoksa ekran kartı mı ısınıyor bilmiyorum ancak oyunda 80 - 82 dereceleri gördüm ve bilgisayar kapandı, yani resetleniyor ben geri güç tuşuna basmıyorum. Acaba montaj da falan mı bir s ıkınntı var yoksa fan mı gerekiyor extra kasamda 1 tane fan var, 2  fan daha eklesem sorun düzelir mi bilmiyorum. Teşekkürler.

kullanici367636 kullanici367636 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sıcaklıklar biraz fazla ama olması gerektiği gibi, sıcaklıklardan dolayı resetlendiğini zannetmiyorum ama yine de MSI Afterburner ile eşzamanlı olarak oyundayken sıcaklıkları gözlemleyin. Kasada hava sirkulasyonu kötü ise, hava alacak yer yoksa fan eklemek gereksiz. Kasa marka/mode ve PSU marka/model belirtirsen daha iyi olur. Ekran kartına OC yapılı ise OC kaldırıp deneyin.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      kasa RAMPAGE Grand 600W 80 Plus Bronze psu işte rampage 600w

      kullanici367636 kullanici367636 (1)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Muhtemelen sorun PSU'da, emin olmak için bilgisayarcıya götür. Test edilmesi lazıım sistemin. hydra 3 yıl önce
      • PSU nun gücü yetmiyor olabilir @hydra çünkü önceki parçalarda sorun yokken bir anda yükseltme yapınca PSU dayanamıyor yüksek güçlere ve sistem bir anda çöküyor. darkcrak 3 yıl önce
      • Sadece pubg olduğunu söyledi yani işletim sisteminden kaynaklanabilir darkcrak 3 yıl önce
      • İşletim Sisteminden kaynaklanmadığına eminim. Güç kaynağı sıkıntılı, zaten pek de tavsiye edilmeyen bir markanın PSU'su. Normal şartlardad PSU yeterli. @darkcrak hydra 3 yıl önce
      • Ama arkadaş Cs.Go da sorun yaşamıyor yani hiç bir oyunda sorun yaşamıyor bir tek Pubg de sorun yaşıyor İnternetten araştırdım bu konuyu bir çok kişide bu sorun var @hydra. darkcrak 3 yıl önce
      • PUBG ağır bir oyun sistemi biraz zorlar yük altına sokar. Stres testi de yapılırsa tam belli olur ama ben olsam uğraşmazdımm zaten sistem yeni iade imkanı varken iade edilmesi lazım, uğraşılmaz. CS dx9 ile yapılmış eski bir oyun bu arada. PSU'da sorun var muhtemelen ama görüp test edemediğim için net bir şey diyemiyorum, PSU zaten ileride sorun çıkartacak bir PSU. @darkcrak hydra 3 yıl önce