PUBG'de bir anda oyun içi ses kesiliyor [ÇÖZÜLDÜ]

merhaba pubg de sadece oyun içi sesleri gelmiyor ve ne yapıcağımı bilmiyorum takım arkadaşlarımın sesi geliyor fakat oyunda araba sesleri uçak sesiler silah sesleri gibi şeyler bi anda gidiyor oyunu aldığımdan beri bu sıkıntıyla karşılaşıyorum

Amd Buldozzer Fx 6100 4 Ghz Overclocked
Asus ROG STRİX 1050Tİ 4g 128bit
Asus m5a97 r2.0 2133 mhz (O.C)
Kingston HYPERX FURY 8 GB 1866 MHZ Ram
Corsair Force Le 200 120 GB SSD
Segate 160 Gb And 80 Gb 7200rpm HDD
Cooler Master Elite RS-500 500w Case

Sistem gereksinimleri pc de giç bir türlü zorlanma yok.

Yardım ettiğiniz için şimdiden teşşekürler

ibrahimkav ibrahimkav (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    PUBG oyun içi ses kesilme sorunu çözüm önerileri:

    1-) Output sesini 0 yapın:

    PUBG'de ses ayarları bölümünde en alttaki output sesini sıfır yapıp onaylayın.

    2-) Oyunun ses ayarlarının düzgünlüğünü kontrol edin:

    PUBG oyun içi ses kesilmesi sorunu yaşıyorsanız oyunun ses ayarlarında muhtemel bir bozukuk olabilir. Ses ayarlarını aşağıdaki gibi yapın:

    pubg önerilen ses ayarları

    Ek olarak:

    1. Bas konuş tuşu: T
    2. Telsiz kanalı değiştirme tuşu: CTRL+Y
    3. Oyun seslerini açma ve kapatma: CTRL+M

    PUBG oyun içi ses gitme sorununa alternatif çözümler

    1-) GameUserSettings dosyasını kontrol edin:

    GameUserSettings klasöründe bir bozukluk meydana gelmiş olabilir. Oyunu kaldırıp yeniden yükleseniz bile bazen bu tarz oyun dosyaları olması gereken haline dönmez. Dosyayı kontrol edin.

    1. Adım: İlk önce dosya gezgini seçeneklerinden "Gizli dosyaları göster" seçeneğini işaretleyin.

    2. Adım: Yerel Disk C: > Kullanıcılar > kullaniciadiniz > AppData > Local > klasörüne girin.

    3. Adım: Sonra TslGame > Saved > Config > WindowsNoEditor klasörüne girin.

    4. Adım: Burada GameUserSettings diye bir dosya var. Bu dosyayı bulun ve sağ tıklayıp not defteri ile açın.

    5. Adım: Bu dosyanın içinde bIsVoiceInputMute ve bIsVoiceOutputMute diye iki ayrı bölüm var. Bu ibarelerin sonunda =False yazması gerekiyor. Böyle yazdığından emin olun. Bu ibareleri kontrol edin ve eğer öyle yazmıyorsa =False yazın, ardından CTRL+S yaparak dosyayı kaydedin.

    Bu adımlardan sonra PUBG oyun için ses gitme sorununun çözülüp çözülmediğini denetleyin.

    2-) Vivox uygulamasını varsayılan ayarlarına döndürün

    Eğer hala PUBG'de oyun içi ses kesilme sorunu yaşıyorsanız, telsiz konuşmalarını yapabilmeye yarayan Vivox uygulamasının ayarlarını varsayılan ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz.

    1. Adım: Öncelikle dosya gezgini seçeneklerinden "Gizli dosyaları göster" seçeneğini işaretleyin

    2. Adım: Yerel Disk C: > (Program Files x86) > Steam > steamapps > common > PUBG klasörüne girin.

    3. Adım: Sonra TslGame > Binaries > ThirdParty > Vivox > Win64 klasörüne girin.

    4. Adım: Bu klasördeki dosyaları silin. Dosyaları sildikten sonra Vivox varsayılan ayarlarına döner.

    5. Adım: Yalnız dosyaları sildikten bir de oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula işlemi yapmanız gerekiyor. Steam oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulama nedir, nasıl yapılır? linkine tıklayarak bunu nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

    PUBG'de oyun içi ses kesilme sorununun çözümü olarak yukarıdaki önerileri deneyebilirsiniz.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Çözümlerin hepsini denedim hala aynı sorun var oyunun beklenmedik bir yerinde tüm ses kesiliyor hala format attım ama hala geçmedi ve kullandığım ekran televizyon ekranı yardımcı olursanız sevinirim ibrahimkav 5 yıl önce
    • Evinde farklı bir monitör varsa bir de onunla deneyebilir misin? Ekrandan kaynaklı bir problem olabilir @ibrahimkav omercik 5 yıl önce