PUBG Mobile beyaz ekran sorunu çözümü nedir?

PUBG Mobile beyaz ekran sorunu çözüm nedir?

PUBG Mobile açılışta kalıyor. Nasıl çözerim?

PUBG Mobile tencent yazısında kalıyor sorunu

PUBG Mobile açılmıyor.

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    PUBG Mobile beyaz ekran sorunu neyden kaynaklanır?

    Öncelikle şunu belirteyim PUBG Mobile çok güncel ve güçlü bir oyun. Beyaz ekran sorunu veya açılışta takılma sorunu yüksek ihtimalle telefonunuzun RAM ve CPU (işlemci) ve bakımından yetersiz olmasından kaynaklanır. Oyun stabil bir şekilde telefonunuzda çalışmak için gerekli gücü karşılayamazsa takılma, kasılma, bazen de burada bahsettiğim beyaz ekran sorunu yaşarsınız. Ya telefon donanımsal olarak hiç yetmiyordur, ya da telefonunuzdaki diğer oyun/uygulamalardan PUBG Mobile'a fırsat kalmıyordur.

    PUBG Mobile beyaz ekran sorunu çözümü var mı?

    Doğrusunu söylemek gerekirse beyaz ekran sorunu yazılımsal olmadığı için kesin bir çözümü yok. Çözüm olabileceğini düşündüğüm birkaç ihtimalden bahsedeceğim.

    1. Telefonunuzdaki kaldırabildiğiniz her uygulamayı kaldırın:
      Eğer PUBG Mobile'ın çok bağımlısıysanız, telefondaki diğer uygulamalarınızı kaldırmayı deneyebilirsiniz. Böylece diğer uygulamalar RAM ve CPU'yu meşgul edemeyecekler. Hatta bazı Google uygulamalarını da devre dışı bırakın.

    2. PUBG Mobile eski sürüm apk kurun:
      Oyunun sizdeki yer alan sürümünden farklı bir apk kurun. Örneğin sizde 0.3.3 sürümü kuruluysa 0.3.2 sürüm apk kurabilirsiniz. Muhtemelen beyaz ekran sorunu çözülmeyecek ama yine de deneyin.
      PUBG Mobile bütün apk dosyaları için tıklayın.

    3. Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürün:
      Telefonu sıfırladığınızda o an için bütün veriler silinip telefon rahatlayacak. PUBG Mobile beyaz ekran sorununu bir ihtimal çözebilir.

    Beyaz ekran sorunu hala devam ediyor. Ne yapmalıyım?

    Hala beyaz ekran sorunu yaşıyorsanız yapacak bir şey yok. Güncelleme gelmesini beklemelisiniz. Oyun daha yeni olduğu için bu tarz bug'lar olması çok doğaldır. İleriki güncellemelerde yüksek ihtimal PUBG Mobile beyaz ekran sorunu çözülecek.

    Bir de bilgisayara sanal Android kurup onunla oynamayı deneyebilirsiniz. Güçlü bir bilgisayarınız varsa sanal android kurun ve PUBG Mobile'ı ona indirin. Muhtemelen beyaz ekran sorunu orda yaşamayacaksınız.

    Bilgisayara Android kurma programları:

    Nox App Player nedir? Nox App Player nasıl kullanılır?

    BlueStacks nedir? BlueStacks nasıl kullanılır?

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • İşe yaramadı ]: dlophone 6 yıl önce
    • Güncellemeleri bekleyin. Mutlaka düzelecektir ileride. @dlophone omercik 6 yıl önce