PUBG oynarken bilgisayar kendiliğinden kapanıyor

Evet arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi karakter saç değişikliği yapmak istediğimde PC kendi kendine kapanmakta. Oyuna giriyorum belli bir müddet sonra gene kapanıyor pc. Cities Skylines oynarken de aynı sorun ile karşılaştım. Nedir sorun ?

Report.htm (AIDA64)

http://i.hizliresim.com/7D2B3a.png

kullanici422194 kullanici422194 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer gerçek anlamda bilgisayar kendini kapatıyorsa, zorlanma durumunda #psu yetersiz kalıyordur. Sorunun kaynağı bu olabilir ve büyük ihtimalle senin #psu yetersiz güce sahip ve oyunun oynadığında grafik kartın normalden fazla güç kullanmaya ihtiyaç duyuyor ve #psu bu gücü karşılamamıyor. Bu da PC'nin kapanmasına sebep oluyor.

    hakan hakan (15409)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Corsair VS 650W 80+ kullanici422194 5 yıl önce
    • @kullanici422194 bilgisayarın tam olarak kapanıyor değil mi? Sonrasında tekrardan power dügmesinden açmak zorunda kalıyorsun? hakan 5 yıl önce
    • @hakan Evet aynen öyle Tamamen kapanıyor ve bilgisayarı düğmeden açmak zorunda kalıyorum. kullanici422194 5 yıl önce
    • Bu tamamen PSU sorunu gibi görünüyor. Tavsiyem mümkünse başka PSU ile denemen. Sistemi yeni toplamışsın. PSU'yu aldığın yere götürüp durumu izah edebilirsin. @kullanici422194 hakan 5 yıl önce
    • PSU eski hocam 4 senelik filan. Yeni PSU aldım şuan eve gidiyorum 1200W yalnız bir şey fark ettim ramleri tek tek çalıştırdığımda sıkıntı çıkmıyor. İkiside tek başına çalışıyor. Fakat ikisi bir arada yüksek ayarlarda 2 3 dk sonra pc kapanıyor. @hakan kullanici422194 5 yıl önce
    • @kullanici422194 çift ram ile yüksek performans da çalışıyor. Bu sebepten güç tüketimi artıyor. Yeni psu ile durum nedir? merak ettim. hakan 5 yıl önce
    • Yeni PSU ladım 1200W sorun yok hocam :) kullanici422194 5 yıl önce

    Güncelle ve yeniden başlat dediğim halde bu gitmiyor.

    https://www.youtube.com/watch?v=JdHVO4L8z4w

    Tam anlatmak amacıyla sorunu video çektim videonun bittiği yerde pc kapanıyor sorunu hala çözemedim ayarları az kıstım önceden uçaktan atlarken kapanıyordu kısınca yere kadar inebildik :)Birileri artık çözümü söyleyebilir mi ? Bu arada ilk defa PUBG giriyorum video yu izleyince ne yapıyor bu adam demeyin :)

    Lütfen artık birisi çözüm söylesin sistemi yeni topladım.

    kullanici422194 kullanici422194 (1)