Puffin Browser nedir, ne işe yarar? Puffin Browser nasıl kullanılır?

Puffin Browser nedir? Puffin Web Browser bilgisayara nasıl indirilir?

Puffin Browser nasıl kullanılır?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Puffin Browser nedir?

    Puffin Web Browser, en önemli özelliği bilgisayarda ve telefonda yasaklı sitelere giriş olan hızlı ve stabil web tarayayıcısıdır. VPN'siz yasaklı sitelere giriş yapabilmek istiyorsanız Puffin Browser'ı kullanabilirsiniz.

    Puffin Browser'ın mantığı şöyle:

    Tarayıcının adres çubuğuna uzmanim.net yazdınız ve enterladınız. Puffin Browser, uzmanim.net'i alıp önce kendi bulut sunucusuna aktarıyor. Ardından o sitedeyi kendine has bir yöntemle sıkıştırıp tekrar siz gönderiyor. Yani uzmanim.net'e normal girdiğinizde 1 MB'lık veri harcayacaksanız, Puffin Browser ile girdiğinizde 500 Kbps'lık veri harcıyorsunuz. Böylece veri tasarrufu yapmış oluyorsunuz.

    Tek iyi yanı bu değil. Puffin Browser, aynı zamanda VPN'siz yasaklı sitelere giriş yapmak gibi işler için de gayet idealdir. Opera gibi içinde dahili VPN yok, yani tam olarak VPN mantığında çalışıyor diyemeyiz. Girmek istenilen siteyi kendi bulut sunucusuna aktarıyor, ve oradan sıkıştırıp tekrar cihazımıza gönderiyor. Bulut sunucusu da yurtdışı olduğu için Türkiye'de yasaklı sitelere giriş yapabilmiş oluyor. Puffin Browser'in mantığı kısaca bu.

    Puffin Browser nasıl kullanılır?

    Puffin Browser Windows bilgisayara indirmek için buraya tıklayın.

    Puffin Browser Android telefona indirmek için buraya tıklayın.

    Puffin Browser iPhone telefona indirmek için buraya tıklayın.

    1. Öncelikle indirme bağlantılarından Puffin Browser'ı indirin ve kurulumu yapın.
    2. Kurduktan sonra normal bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.
    3. Yasaklı sitelere giriş yapabilmek için yapmanız gereken hiçbir ayar yok. Puffin, otomatik olarak yasaklı sitelere vpn'siz giriş yapabiliyor.

    Puffin Browser ücretli mi?

    Puffin Browser'in Android ve iPhone da Pro ve Free olmak üzere iki farklı sürümü bulunuyor. Her ikisini de kullandım, arada bir fark göremedim. Free sürümü yeterli olacaktır.

    omercik omercik (9418)