PUP.Optional.DriverBooster virüsü silinmiyor

Adwcleaner programı ile tarama yaptım virüs buldu 2 kere virüsü sildim pcyi yeniden başlattım aynı

tarama dosyası  =

PUP.Optional.DriverBooster      HKLM\Software\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Driver Booster_is1

kemal00 kemal00 (24)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Driver Booster'la alakalı bir dosyayı PUP (Potansiyel Olarak İstenmeyen Program) olarak algılamış. Driver Booster programı bundle içerdiği için böyle algılamış olmalı diye düşünüyorum. Aslında Driver Booster virüs değil, zaten PUP'lar da teknik olarak virüs değildir.

    Kafana takmana gerek yok. Bilgisayarında Driver Booster varsa, sen bilinçli olarak yüklediysen o virüs zannettiğin şeyi kafana takma..

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • driver bosster de daha öncede sorun vardı güncelleştirme sırasında kayıt defteri hatası verdi paylaştıgım yoldan girdim kayıt defterinden silmek istiyorum driver bosstu kemal00 5 yıl önce