pup.optional.systweak nedir

Arkadaşlar malwarebytes ile Tarama Yaptıgım Zaman Bu çık pup.optional.systweak bu nedir ?

nvidiagtx nvidiagtx (690)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Pup, potansiyel olarak istenmeyen program demektir. Yani virüs değildir ama bilerek ve istemeyerek yüklemediysen kaldırman önerilir.  Reklam yazılımları, bilgisayarın hakkında bilgi toplayan programlar birer puptur mesela.

    Pup programlar genelde başka bir programın setup'ı içine gömülü gelir. Örneğin sen bir oyun yüklersin yükleme sırasında istenmeyen programda bilgisayarına kurulur. Örneğin Reg Clean Pro gibi programlar. Bu program örmeğin kayıt defterindeki sorunları bulup çözmeyi vaad eder ama bunun kaşılığında lisans satın almanı ister.

    Kullandığın anti-malware yazılımı bilgisayarında böyle bir yazılım tespit etmiş. pup.optional.systweak olarak gösterilen dosya ya da kayıt senin bildiğin bir programa ait değilse bunu silebilirsin.

    hakan hakan (15424)