Putty ile RSA Key nasıl oluşturulur?

Windows işletim sisteminde RSA anahtarı nasıl oluşturulur?

Putty ile 2048 RSA anahtarı nasıl oluşturulur?

alattin alattin (16984)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Putty ile RSA key nasıl oluşturulur?

    1. Öncelikle yüklü değilse buradan Putty SSH  istemcisini indirin ve yükleyin: Putty indir
    2. Daha sonra Putty'nin yüklü olduğu klasöre gidin ()Örneğin 64 bit windows için C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\PuTTY (64-bit) klasörü)  ve burada PuTTYgen uygulamasını bulun ve çalıştırın.
    3. Type of key to generate bölümünden RSA seçin.
    4. Number of bits in a generated key bölümüne 2048 yazın.
    5. Fare inlesini Key yazan gri alanda rast gele hareket ettirin. Ortadaki yeşil ilerleme çubuğu hareket edecektir. Durum çubuğu dolana ve ekrana public key değerleri gelene kadar bu işleme devam edin.
    6. Daha sonra Save Public Key ve Save Private Key butonlarına basarak oluşturduğunuz açık ve gizli anahtarları saklayın.

    alattin alattin (16984)