PyCharm "Error running 'ilkDosya': @NotNull method com/intellij/execution/configurations/GeneralCommandLine.getExePath must not return null" hatası

Merhaba,

PyCharm'da yazdığım kodları çalıştırınca bir ekran geliyor. Ekranda interpreter options kısmına bir şey yazmamız gerekiyor galiba. Ben bir şey yazmadan devam ediyorum ve, "Error running 'ilkDosya': @NotNull method com/intellij/execution/configurations/GeneralCommandLine.getExePath must not return null" hatasını alıyorum. Ne yapabilirim?

@alattin

toprak34 toprak34 (2026)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorunu çözdüm,

    İlk başta projedeyken Ctrl+Alt+S 'e basıyoruz sonra açılan pencerede "Project:projeadı" diye bir kısım olacak sol tarafta oraya tıklayıp "Project Interpreter" kısmına geliyoruz. Sonra Sağ üstteki cogwheel framed butonuna tıklıyoruz ve açılan kısımda "Add" seçeneğine tıklıyoruz. Gelen ekranın sol tarafındaki System Interpreter'e tıklıyoruz. Apply butonuna tıklayıp çıkıyoruz ve sorun çözülmüş oluyor :)

    toprak34 toprak34 (2026)