Python 2 deki %s Komutunu 3'ncü Sürümde Nasıl Kullanırız ?

Python 2 deki %s Komutunu 'ncü Sürümde Nasıl Kullanırız ? birtürlü beceremedim baya değişmiş bu python 3 herşey bambaşka arattım nette abuk sabuk şeyler çıkıyor

feritarslan feritarslan (303)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Python 2 de Print Komutundan sonra direk parantez koymadan ""işaretlerinin arasına yazabiliyorduk, fakat python 3 de ("") parantez açarak yazmamız gerekiyor ve %s komutunuda parantez içine yazdığımızdan dolayı, parantezi kapamadan tekrar parantez açarak %s nin yerine gözükecek değeri yazmalıyız ve her iki parantezide kapamalıyız.

    Örnek Python 2 de: print "Galatasaray %s Tarihinde Kurulmuştur." %1905

    Örnek Python 3 de: print ("Galatasaray %s Tarihinde Kurulmuştur." %(""1905""))

    şeklinde.

    feritarslan feritarslan (303)