Python nasıl kurulur?

Windows'da Python nasıl kurulur?

Python nasıl kurulumda hangi seçenekler seçilmeli?

alattin alattin (16984)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Python nasıl kurulur?

    Windows ortamında Python kurmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

    1. Python indir adresinden Python indirin. İndireceğiniz dosya Windows x86 executable installer olmalıdır.
    2. indirdiğiniz python-3.7.0.exe dosyasını tıklatın. Bu çözüm hazırlandığında geçerli Python sürümü 3.7.
    3. Python kurulumu ilk ekranında Add Python 3.7 to Path seçeneğini işaretleyin. Customize Installation seçeneğini  seçin.
      python kurulumu
    4. Optional Features de tüm seçenekleri seçin. Özellikle Pip seçili olsun. Next butonuna basın.
      Python kurulumu seçenekler
    5. Advanced Options bölümünde aşağıdaki seçenekleri işaretleyin.
    6. Customize Install location bölümünü C:\Python37-32 olarak değiştirin. Next butonuna tıklayın.
      python kurulumu gelişmiş seçenekler
    7. Python kurulumu son aşamada  Setup was Successful mesajında Close butouna basın.

    Python kurulumunu bitirdiniz. Windows ortamında Python kullanıma hazır.

    alattin alattin (16984)