Q klavye olan laptopa Q klavyeyi söküp yerine F klavye takılabilir mi?

Asus K55VJ laptop kullanıyorum. Q klavye olan laptopa Q klavyeyi söküp yerine  F klavye takılabilir mi ?

sibermedia sibermedia (23)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Belki olabilir, yetkili teknik servise sormak lazım (Telefon ile sorabilirsin). Ama daha kolay, daha zahmetsiz ve masrafsız yoluda var klavye biçimi değiştirmenin. Denetim masasından klavye biçimi F klavye olarak ayarlanır piyasadan az bir parayla satın alabileceğin tuş etiketleriyle mevcut klavyeni yaptığın ayar değişikliğine uygun fiziksel olarakta düzenleyebilirsin.

    Kolay gelsin.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • temmuz mevcut Q klavyem bozuk şu anda çalışmıyor :) sibermedia 7 yıl önce
    • Harici (USB, USB Wireless) klavye düşünmüyorsan, söylediğim şekilde yetkili teknik servise telefon ile sormak gerekir @sibermedia temmuz 7 yıl önce
    • @temmuz anladım sağolun :) sibermedia 7 yıl önce
    • Eğer F klavye fiziksel değişikliği sağlanamıyorsa sağlam Q klavye taktırır ve daha sonra istersen bahsettiğim ayar ve etiket çözümüyle yine F klavyeye geçebilirsin (Eğer daha sonra yeniden Q klavyeye dönmek istersen etiketleri çıkartarak bunu sağlayabilirsin. Böyle bir avantaj ve opsiyonunda olur. @sibermedia temmuz 7 yıl önce
    • @temmuz aynen mantıklı. sibermedia 7 yıl önce

    Asus K55VJ laptop'a uygun F klavye bulursan elbette olur. Teknik olarak aralarında bir fark yok. Sadece tuş yerleşimleri farklı.

    murat murat (12492)