.qbaa dosyalarım bu şekilde oldu hiç biri açılmıyor

dosyalarımın hepsi .qbaa uzantılı oldu bunun bir çözümü şimdilik var mı?

orhanpinar3457 orhanpinar3457 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Muhtemelen bulaşan zararlının adı:  STOP (DJVU) Ransomware

    Uzantı listesine baktım ama .qbaa göremedim, büyük ihtimalle çok yeni bir varyant.

    Son dönemde Stop DJVU karşımıza ddsg, .piiq, .neer, .leex, .zqqw, .pooe, .zzla, .wwka, .gujd, .moqs, .hhqa .aeur, .guer, .nooa, .muuq, .reqg, .hoop, .orkf, .iwan, .lqqw,.efdc, .wiot, .koom, .rigd,.tisc, .mded, .nqsq, .irjg, .vtua, .maql, .zaps, .rugj, .rivd, .cool, .palq, .stax, .irfk, .qdla, .qmak, .futm, .utjg,  .iisa, .utjg, .robm, .rigj, .moia, .yqal, .hgsh, .mljx, .yjqs, .shgv, .hudf, nnqp, .sbpg. .xcmb, .miia, .loov, .vgkf, .nqhd, .zaqi, .vfg, .fhkf, .maak, .yber, .qqqw, .qqqe, .qqqr, .yoqs, .bbbw, .bbbe, .bbbr, .maiv, .avyu, .cuag, .iips, .qnty .ccps, .ckae, .gcyi, .eucy,  .ooii, .jjtt, .rtgf, .fgnh uzantılarından biriyle çıkıyor.

    Bilinen bir şifre çözme yöntemi dünya genelinde yok. Offline Key ile şifreleme yapıldıysa bir ihtimal ilerleyen günlerde çözüm bulunabilir. Fakat Online Key için bir çözüm yolu bugüne kadar bulunamadı.

    Burada bir yazım var neler yapabilirsiniz anlattım: Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler

    alattin alattin (16999)