QBAA virüsü (offline key ile şifrelenmiş dosyaları) "Emsisoft covm" programı ile çözmek mümkün mü?

Merhaba, QBAA Virüsü bulaşan bir bilgisayarda offline key ile şifrelenmiş doyaları çözmek istiyoruz. 2020 yılında yaptığınız videoda COVM virüsünü "Emsisoft covm stop djvu" programı ile çözmüşsünüz. Offline Key ile çözülebilen virüsler ksımında QBAA Virüsünü göremedim fakat bu programı kullanarak QBAA virüsünün şifrelediği dosyaları çözebilir miyiz? Biz programı indirerek offline key ile şifrelenen dosyaları çözmeye çalıştık.

Bir uyarı aldık ve bu uyarıda:

"Error: No key for new variant offline ID" ve "Notice: This ID appears be an offline ID, deceryption may be possible in the future"

Uyarılarını aldık. Bu konuda yapmamız gereken nedir? Bilgi verir ve yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

violetsui violetsui (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     Qbaa uzantısı da STOP DJVU virüsüne ait.

    Emsisoft STOP DJVU aracı her offline key ile şifrelenen dosyayı çözemiyor. Bunun sebebi Offline Key'in henüz uygulamaya eklenmemiş olması.  Aldığınız uyarıda da belirttiği gibi şuan için çözülemiyor ama ilerde Offline Key Emsisoft yazılımına eklenirse çözebilirsiniz. Şuan yapabileceğiniz şey beklemek sadece.

    hakan hakan (15424)