Quick cpu programı bu özellikli laptopta kullanılırmı ?

merhaba benim laptopum 7 yıllık ve şu özelliklere sahip

İşletim sistemi windows 10 pro 64 bit laptopu ilk aldığımda windows 8 signle language 64 bitti

İşlemci İntel(R) Core(TM) i7-3610QM  CPU @2.30 Ghz 2.30 Ghz

Yüklü Bellek (RAM): 8GB (Kullanılabilir miktar 7.89 GB)

Sistem türü  64 bit işletim sistemi x64 tabanlı işlemci

intel HD graphics 4000

NVİDİA Geforce 635M

Quick cpu programını pes 2017 deki  ekran titreme  sorununu ortadan kaldırmak için kullansam bir sorun olurmu @murat bey @alattin bey

gorele28 gorele28 (387)
4 yıl önce sordu

  • Bu program hakkında çok bilgi sahibi değilim. Ama inceleyeceğim senin için murat 4 yıl önce
  • teşekkür ederim gorele28 4 yıl önce
  • @gorele28 bildiğim bir program değil bu ama senin için araştırıp öğreneyim alattin 4 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Kullanabilirsin. Fakat ısı sorununa yol açabilir. Ben denemiştim ama açık söyleyeyim hiç bir fark göremedim. 8.Nesil i7 işlemci ile denedim. Kullanıcıdan kullanıcıya değişiyor. Biri diyor ki hiç işe yaramadı. Biri fark etti diyor. Ben bir faydasını görmedim.

hakan hakan (15394)
4 yıl önce cevaplandı

  • ben bu programı kurmadan önce pes 17 yi açıp maça girdiğimde ekranda titreme ve takılma oluyordu @hakan hocam youtubeye bilgisayar oyunlarında fbs arttırma yazdım videoyu açtığımda Quick cpu programından bahseden videoyu izledim programın kurulumunu anlatan kişi programı kurdu açtı programın sağ alt tarafında Frequency scaling index diye bir yer var orası %5 deydi %100 yaptı apply butonuna tıkladı onla birlikte bende aynı ayarı yaptım pes 17 yi açtım maça girdim ne ekranda titreme kalmış nede takılmalar bende işe yaradı ama ısı sorununa yol açabilir demişsin o zaman kullanmim gorele28 4 yıl önce
  • @gorele28 elbette işe yarayan birileri vardır. Ben bir fark görmedim. Ama sende bariz bir sorun varmış ve fayda sağlamış. İyi soğutursan bence kullanmanda sakınca yok görele hakan 4 yıl önce