Quora hacklendi mi?

Quora hacklendi mi? Quora üyelerinin hangi bilgileri çalındı?

hakan hakan (15409)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Quora dünya genelinde kullanılan çok popüler bir soru, cevap uygulamasıdır. Quora'dan bu gece yapılan açıklamada 100 milyon kullanıcı verisinin hackerlar tarafından çalındığı duyuruldu.

    Quora geçtiğimiz Cuma günü sistemlerine izinsiz olarak erilişildiğini tespit etti. Sisteme giren kişi ya da kişiler 100 milyon kullanıcının Quora bilgisine erişti ve kopyaladı.

    Quora'nın çalıdırdığı bilgiler şı şekilde:

    • Quora hesap bilgileri ( kullanıcı adı, şifrreli halde Quora parolası, email adresi, ve ütelik sırasında verilen diğer bilgiler)
    • Herkese açık bilgiler - Quora'da paylaşılan sorular, cevaplar, yorumlar vb.
    • Herkese açık olmayan bilgiler - aşağı oylamalar, cevap istekleri, özel mesajlar

    Eğer Quora kullanıyorsanız ve burada kullandığınız parolayı başka yerlerde kullanıyorsanız mutlaka parolanızı değiştirmenizi öneririn.  Quora parolaları her ne kadar şifreli olsa da şifreleme yöntemi ve güvenliği ile ilgili henüz bir bilgi yok. Eğer  parolalar kırılırsa muhtemelen tüm parolalar password dictionary dosyalarının içine girecek ve brute force saldırılarında kullanılacak.

    hakan hakan (15409)