R7 250 ile AMD Athlon x2 64 Darboğaz olur mu?

Merhaba. Radeon r7 GDDR5 128bit 2gb ekran kartı ile sistemimde darboğaz veya çalıştırmama durumu olur mu? Birkaç forumda sistem çalıştırmaz direk yeni sistem toplayın falan demişler de kafam karıştı.

Sistemim: AMD Athlon x2 64 4800+

Gigabyte M61PME-S2 Anakart

2GB Ram

mstfz2001 mstfz2001 (17)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Evet sisteminizde Darboğaz sorunu yaşayacaksınızdır.İşlemciniz oldukça eski ve performans olarak yetersiz durumda.Bu yüzden ekran kartından gelen verileri, gerektiği sürede işleyemeyecek ve sistemde FPS düşüşleri yaşayacaksınız.

    Diğer bir durumda yani oyunların işlemci yüzünden açılmaması gibi bir duruma ben rastlamadım.İşlemciniz oyunları yine açar, ancak oynanmayacak şekilde FPS düşüşleri oluşur ve bunun sonucunda da işlemcide aşırı ısınma sebebiyle hatalar olabilir.

    Son durumda oyun oynamak için en azından 4 çekirdeğe sahip veya Core i3 tarzında bir işlemci almalısınız.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Peki lol cs:go gibi oyunlarda sorun olur mu? Sonuçta gta 5 falan oynamayacağım. Ve bu darboğaz çok kötü bir şey mi? mstfz2001 7 yıl önce
    • Ve işlemciye hız aşırtma yapsam sorun çözülür mü yada faydası olur mu? mstfz2001 7 yıl önce
    • Hız aşırtmanın illaki faydası olacaktır.Ayrıca bahsettiğiniz oyunlar çok ağır olmayacaklarından oynanabilirlik seviyesinde oyunları açabileceksiniz. @mstfz2001 ismailsarp 7 yıl önce