R7 M260 sistem oyun oynarken kapanma

Merhaba,

Windows 8.1 dizüstü bilgisayar kullanıcısıyım. Bilgisayarımda oyun oynarken ısınıp kapanıyor, fakat kapanmasının sebebi her zaman ısınmasından dolayı olmadığını düşünüyorum çünkü termal macunu dün yeniledim fakat durum aynı. Örneğin "csgo.exe" çalıştırdıktan 10-15 dakika sonra ısınıyor ve kapanıyor. Oyunlarda FPS düşüşü yaşamıyorum, oyun gayet akıcı bir şekilde oynanıyor ama bilgisayar kapanıyor maalesef. Tahminimce GPU bir şekilde kullanılmıyor ve CPU zorlanıyor ardından PC kapanıyor. Ultra ayarlarda saatlerce oynadığım oyunları şuan en düşük ayarlarda 30 dakika oynayamıyorum. GPU-CPU kullanımı gösteren programlardan SS aldım ve GPU kullanımı %0 durumda. MSI Afterburner programında resimlerde olduğu gibi bir hata alıyorum ayrıyeten. GPU hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

i5-5200U

AMD Radeon R7-M260

concord concord (12)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    AMD ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp yeniden yüklediniz mi?

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @farurhenho Denedim fakat durum aynı. concord 5 yıl önce
    • Aygıt yöneticisinde AMD ekran kartı görünüyor değil mi sorunsuz bir şekilde? @concord omercik 5 yıl önce
    • @farurhenho Aynen öyle bir sorun yok. concord 5 yıl önce
    • Bence sen bilgisayarını bi sıfırla ya da format at. Düzelip düzelmediğini ve hatta AMD ekran kartında donanımsal bir arıza olduğunu anlamış olursun. Eğer mümkünse Windows 10 kurmanı da öneririm. @concord omercik 5 yıl önce
    • @farurhenho 2-3 hafta önce sıfırladım bilgisayarı. Windows 10'a geçince düzeleceğini sanmıyorum :/ concord 5 yıl önce
    • Peki bu sorun tam olarak ne zaman oldu ki? Aklıma başka bir şey gelmedi şuan açıkçası. @concord omercik 5 yıl önce
    • @farurhenho Tam olarak bende bir zaman dilimi veremem ama geçen yaz mevsiminde bilgisayarım ısınmaya başlamıştı bende hiç sorgulamamıştım. GPU kullanımının %0 olduğunun yaklaşık 1 aydır farkındayım çünkü son 1 ay öncesine kadar oyun vs. oynamıyordum hep dizi izlemekle uğraşıyordum. GPU kullanımının %0 olduğunu tahmin edemezdim. Önceden CS:GO oyununda yüksek ayarlarda ısınma, fps drop vs. olmadan gayet akıcı bir şekilde oynayabiliyordum ama şuan en düşük ayarlarda 10-15 dakika oynayınca PC kapanıyor. Dün termal macunu yeniledim CS:GO oyununda birazda olsa daha iyi gibi. Ama GPU kullanımının neden öyle olduğunu hala anlayamadım bende. concord 5 yıl önce
    • Peki oyunları AMD ekran kartıyla açma yöntemini yaptın mı? Uzmanim.net'te bununla alakalı detaylı bir yazı vardı @concord omercik 5 yıl önce
    • @farurhenho O yöntemi uyguluyordum. Fakat steamı silip tekrar yükleyince ''csgo.exe''i eklemeyi unutmuşum :/ Deneyip durumu aktarıcam. concord 5 yıl önce
    • Peki. Teknik servise başvurmadan çözülür umarım. @concord omercik 5 yıl önce
    • @farurhenho Şuan fanlarda hareketlilik var işe yarıyor gibi. Teşekkürler yardımın için. concord 5 yıl önce