Radyo neden kulaklıksız çalışmaz?

Telefonumda radyo programı var ama kulaklık olmadan çalışmıyor bunun sebebi nedir?

Radyo kulaklık olmadan neden çalışmaz?

Radyo özelliği olan telefonlar neden kulaklıksız çalışmıyor?

sevgikilinc sevgikilinc (22)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Radyo gibi cihazlar çalışmak, frekansları yakalayabilmek için tel antene ihtiyaç duyarlar. Kulaklık sokete takıldığında içindeki bakır teller anten görevi görürler.

    Bazı telefonlarda kulaklığı takmasan da çalışacak radyolar var ama frekans bulamadıklarından sadece haşırtı gelecektir.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @farurhenho neden cevabını sildin? Bir soruda benzer cevaplar olabilir bu sorun değil. hakan 5 yıl önce
    • bu seferlik böyle olsun @hakan hocam :) omercik 5 yıl önce