Ram alırken nelere dikkat etmek gerekir ?

Arkadaşlar ram alacağım ama ram mhz leri tepkime süreleri ve ddr3 gibi özellikler bilgisayarımın anakartına uyarmı mesela ddr3 ram uyarmı 1333 mhz uyarmı benim ram 800 mhz mi neydi 1333 olurmu? şimdiden teşekkürler

batuhan26 batuhan26 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Mhz önemli marka önemli hafıza önemli model önemli.Mesela kalitesiz dandik ucuz bir markaya başvurursanız paranız israf olabilir.Mhz hız bakımından rol oynar.Hafızası ise oyunlarda ve programlarda önemlidir.

    akif52 akif52 (34)
    8 yıl önce cevaplandı

    • benim anakartımda ddr2 var ama ben ddr3 alcam yani uyarmı batuhan26 8 yıl önce