Ram düşük gözüküyor

Bilgisayarımda 8 gb ram var. Fakat bilgisayarımdan bakında 1.46 olarak gösteriyor.

eray1965 eray1965 (11)
4 yıl önce sordu

  • 8gb ram mı taktın bilgisayarına yoksa varmıydı aldığında? darkcrak 4 yıl önce
  • Vatanda toplama kurdurdum. eray1965 4 yıl önce

Toplam 1 Cevap

8GB Ram'in  1.46GB görünmesi normal değil. Ramleri yeni mi taktın?

Ayrıca 32bit işletim sistemi kullanıyorsun. 8GB Ram kullanamazsın. Windows 10 64 bit sürümünü yüklemen lazım. İşlemcin 64 bit destekliyor. 8 GB ram kullanabilmek için mutlaka 64 bit Windows 10 yüklemelisin.

32 Bit Windows 4GB Ram'e kadar destekler. 8GB ram kullanmak istiyorsan mutlaka bilgisayarını formatla ve 64 bit Windows yükle.

murat murat (12492)
4 yıl önce cevaplandı

  • Kullandığım programdan dolayı 32 bit olması gerekiyor. Biosta 8 gb gözüküyor. eray1965 4 yıl önce
  • 32 Bit Windows ta orada 8GB göremezsin. 8 GB görmek istiyorsan 64 bit Windows yüklemelisin. Tercihini yapman gerekiyor @eray1965 murat 4 yıl önce
  • Tamam da 4 gb destekliyorsa neden 1,46 gözüküyor gene de orada bir sorun yok mu. eray1965 4 yıl önce
  • Sorun yok. Çünkü paylaşımlı ekran kartına sahipsin. Bu ekran kartı senin sistem belleğini kullanıyor. Bu sebepten bu alanda RAM bilgin düşük görünüyor. @eray1965 murat 4 yıl önce
  • Anladım teşekkür ederim. eray1965 4 yıl önce