RAM in sökülmesi

Laptopuma SSD taktırmak için bilgisayar teknik servisine götürdüm(garantisi yok). SSD taktı fakat bu kez format atılamıyordu,ben de tekrar servise götürdüm sorunun çözmeleri için. İlk aşamada yapamadılar ve yarın gel dediler. Geri döndüğümde 8 GB olan RAM in 4 GB ını sökmüşler ve ram hata veriyor dediler. Şu anda 4 gb ram kullanıyorum pc de.  Sizce bu normal mi ve herhangi bir çözümü var mı,geri takalbilir miyim GB lik ram i de?..

memocano memocano (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    RAM'i elinize vermediler mi? RAM'i çıkardığını söylemediler mi? Bu yasal olarak suç. Dava açın teknik servise RAM'i çaldı diye.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • RAM i bana verdi, kendisinde kalmadı. Teknik servis derken PC Samsung, benim gittiğim teknik servis başkası. memocano 3 yıl önce
    • Varolan RAM'i çıkarıp sorunlu olan RAM'i takıp Memtest86 ile test yapar mısın? @memocano hydra 3 yıl önce
    • Maalesef hocam, pc söküp takma isini yapamıyorum :( memocano 3 yıl önce
    • Bozuktur hocam o zaman o RAM. Test yapmadan bir şey diyemeyeceğim. @memocano hydra 3 yıl önce
    • De işte , SSD taktırmaya gitmeden önce en ufak bir sıkıntısı yoktu... memocano 3 yıl önce
    • Olayı daha detaylı anlatır mısın? SSD taktırmaya gittin ve RAM'i söküp başka RAM'mi taktı yoksa varolan RAM'i söküp sana geri mi verdi? Bence bilgisayarcı sende ki sağlam RAM'i alıp sana bozuk RAM'i verdi aha kardeim RAM'in bozukmuş ded i bence sende ki sağlam RAM'i çaldı, bu iş büyüyebilir, sizi keriz yerine koymuş olabilir. Ben hâlâ RAM ile SSD'nin ne alakası olduğunu çözmeye çalışıyorum. @memocano hydra 3 yıl önce
    • Bilgisayarcıya gittiğinizde dikkat etmeniz gerekir.Bizim buralarda masaüstü bilgisayarınla tamirciye gitsen bilgisayardan anlamadığı çözdüğü an bütün sistemini yarıya düşürüyor birkaç defa denk geldim böyle durumlara ses1842 3 yıl önce