RAM ' in tamamını kullanamıyorum.

Format atmama rağmen bilgisayar açıldıktan itibaren bellek kullanımı %50 oluyor. Görev yöneticisinde kullanabilir bellek maksimum 2 gb gösteriyor 4 gb ramim olmasına rağmen. Yardım edin :(

noidea noidea (2)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İşletim sistemin 32 Bit'mi (x86)? Ekran kartı onboard (tümleşik) olabilirmi?

    32 Bit sistemler 3 (birazda küsur) Gb fazlasını göstermez ve desteklemez. Tamamı veya daha fazla ram desteği için sistemin 64 Bit (X64) olması lazımdır.

    Onboard (tümleşik) ekran kartları sistem hafızasının bir kısmını kendileri kullanır ve bu sebeple geride sistem hafızası (Ram) ekran kartının kullandığı değer kadar düşer.

    Edit:

    Bir hafta öncesine Sistem Geri Yükleme yapmayı denedinmi? Yani problemin olmadığı günlerde bir geri alma noktasına?.. Gerçi  format attım sonuç değişmedi diyorsun ya!.. Fiziksel donanımsal bir vaziyet olabilir. İki ayrı ram modülü varsa ve biri problemli hale geldiyse?.. Kasayı (laptop ise kapağı) aç ve ram slotlarını bir kontrol et bakalım. Bir tanesi slotundan oynamış olabilir. Ayrıca ram'leri çıkartarak sert bir silgi (okul silgisi gibi) ile kontakları sil temizle bakalım. Sonra yerine tak ve kontrol et. İşe yarayabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

      Sistem 64 bit ve 1 haftaya kadar böyle bi sorunum yoktu format atmama rağmen düzelmedi .

      noidea noidea (2)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Mesajımı edit'ledim. Yeniden bak. temmuz 8 yıl önce