RAM kullanımı çok yüksek. Normal mi?

Hayırlı akşamlar

Bilgisayarım biraz eski ancak hala yaşlı ihtiyardır. Zamanında en iyisiydi ama son zamanlarda bilgisayarı açtığımda 2 GB RAM'in %40'ının dolu olduğunu görüyorum. Böyle 4-5 defa kapatıyorum veya başlangıç ayarlarını kurcalayınca bazen 30 oluyor. Yani resmen 600 ila 700 MB arası RAM'den yiyor. Bu normal midir? Yoksa bilgisayarımda virüs gibi bir şey mi var? Varsa ne yapmam gerek? Format atalı 1 yıl olmadı.

RAM kullanımı çok yüksek olmasını nasıl düzeltebilirim? Teşekkürler.

Sadece Bandicam ve Google açık iken işlemler:

Hiçbir şey açık değilken kullanım:

Performans:

Hizmetler

ahmet54 ahmet54 (3)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarının ve donanımların eski olduğunu düşünürsek 2 GB RAM'de bu gayet normal. Zaten Google Chrome çok RAM yiyen bir tarayıcı. Bu nedenle 4 GB altı RAM'lerde genelde Opera'yı tavsiye ederim ben.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Teşekkürler operayı yeni tanıdım gayet güzel :)

      ahmet54 ahmet54 (3)