RAM kullanımı çok yüksek

RAM ve CPU kullanımı çok yüksek nasıl indirebilirim?

ferhat16833 ferhat16833 (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bunu belli başlı virüsler yapabilir. Biligsayarınızı güzel bir virüs programıyla taratmanızı öneririm. Ayrıca ctrl+alt+delete tuşlarına ard arda basarak görev yöneticisini açın ve işlemlerden gereksiz ve biligsayarınızı yavaşlatacak işlemleri sona erdirin. Saygılarımla....

    taha6161 taha6161 (-99453)
    10 yıl önce cevaplandı

      ​Öncelikle bilgisayardaki virüs ve zararlı yazılımları temizleyin:

      1. Malwarebytes anti-malware nedir? Malwarebytes anti-malware nasıl kullanılır? linkinden Malwarebytes  anti-malware indirin ve çalıştırın.  Malwarebytes anti-malware oldukça güçlü ve ücretsiz bir yazılımdır.
      2. Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?  Dr.Web kurulum gerektirmeyen bir antivirüstür.

      3. Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?  NPE yine ücretsiz bir rootkit tarayıcıdır.

      Yukarıdaki üç yazılımda ücretsiz ve varsa antivirüs programınız ile birlikte çalışabilir, bir sorun çıkartmaz. Fakat siz yinede mevcut antivirüs programınızı devredışı bırakın.

      Gereksiz servisleri kapatın:

      Windows Başlangıcında açılan yazılımları kaldırın.

      1. Başlatı tıklayın.  Çalıştır ya da Programları veya dosyaları ara bölümüne msconfig yazın enter tuşuna basın.
      2. Sistem Yapılandırması Genel sekmesinde Başlangıç Ögelerini Yükle çek işaretini kaldırın.
        Sonra Tümünü Devre Dışı Bırak tıklayın.Bilgisayar kapanmıyor - Sistem Yapılandırması
      3. Hizmetler sekmesini tıklayın. Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle işaretleyin.Bilgisayar kapanmıyor  - Hizmetler
      4. Uygula butonuna basın Sonra Tamam tıklayın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

      Yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarınızın performansında ciddi bir artış olacaktır.

      cemkara cemkara (4215)
      10 yıl önce cevaplandı

        öneri virüs programı verirmisiniz?

         Teşekkürler

        ferhat16833 ferhat16833 (1)