Ram Mhz öğrenme

http://i.hizliresim.com/kGzDmW.png  bu resimde cpu-z programı ile ram imimn özellikleri yazıyor

bazı sitelerde mhz değerinin orada verilen sayı ile 2 ye çarpıldığı yazıyor yani 333 mhz değilde 666 mhz ram e mi sahibim bunu öğrenmek istiyorum

sadece slot 1 de ram takılı

efeoztas06 efeoztas06 (6)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ram'in doğru değerini öğenmek için programın Memory Sekmesine gelin ve DRAM Frequency kısmındaki değere bakın.Buradaki değeri 2 ile çarpın size doğru değeri verecektir.

    Sizin baktığınız durumda RAM'in hangi özellikleri desteklediği yazıyor ancak RAM'in şuanda hangi frekans'ta yazdığı bilgisi net olarak belli olmuyor.RAM her zaman yazdığı değer frekansında çalışmayabilir.Buna anakart ve bilgisayarta farklı slota takılı RAM de etki eder.Örneğin RAM 667 MHZ destekler ama anakart bu hızı desteklemez ve dolayısıyla RAM 533 MHZ de çalışmak zorunda kalır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)