Ram nedir? Ram alırken nelere dikkat etmeliyim?

Ram alırken nelere dikkat etmeliyim?

Ram alırken hangisi bilgisayarıma uyumlu olduğunu nasıl anların?

Rastgele bir ram alsam ve bilgisayarıma taksam ne olur?

Ramsız bilgisayar çalışır mı?

humaron humaron (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    RAM Alırken Neye dikkat etmeliyim ?

    RAM Alırken CL Değeri, DDR Kaç olduğu, MHz değeri, Marka uyumluluğu, intel - amd uyumluluğu.

    RAM Alırken bilgisayarıma uygun olduğunu nasıl anlarım ?

    Anakart modelinizi söylerseniz yardımcı olabilirim. Mesela anakartınız DDR3 destekliyor siz buna DDR4 RAM takamazsınız, ayrıca farklı marka/model RAM'ler stabil çalışmamakta, Maximum RAM Desteği.

    Rastgele bir ram alsam ve bilgisayarıma taksam ne olur?

    Rastgele RAM almayın, kafanıza göre RAM alırsanız sonuçları kötü olabilir. Örneğin rastgele DDR4 RAM aldınız ancak anakartınız DDR2 destekliyor...

    Ramsız bilgisayar çalışır mı?

    RAM'siz bilgisayar çalışmaz. Eğer çalıştırmaya kalkarsanız sonuçları şunlar olur;

    • Ekrana görüntü gelmez.
    • Anakarttan RAM uyarısı veren bip sesleri gelir.
    • Biglisayarın fanları döner ancak açılmaz.
    • Uzun süre RAM'siz açık kalındığında anakarta zarar verebilirsiniz.

    Piyasada DDR, DDR2, DDR3, DDR4 RAM'ler uygun fiyata bulunabiliyor, Anakart modelinizi söylerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

    hydra hydra (3800)