Ram Sorunu, Ram bilgisayarda görünmüyor

2 gb ramı aldım geçen gün ilk gün gözüküyodu sonra gözükmüyor  geçen 2 ay önce de almıştım 2gb ram oda 2-3 gün sonra gözükmüyodu bende yandı sanıyodum buda gözükmedi artık şüpelendım anakartta mı sorun var ?

ses1842 ses1842 (64)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayar RAM olmadan açılmayacaktır.Sorunuzda RAM görünmüyor demekle hangi durumu kastettiğinizi tam olarak anlayamadım açıkçası.Çünkü bilgisayar RAM olmadan açılmaz, ekrana görüntüyü vermez.

    Siz var olaran RAM in yanına ekstra RAM aldınız ve sonucunda bu ekstra RAM gözükmüyor demek istiyorsunuz sanırım.

    Bu durumda sorununuz donanımsal kaynaklı olacaktır.Genelde bu tarz sorunlarda yapılacaklar;

    • Bilgisayarınızın BIOS ayarlarını sıfırlayın
    • Bilgisayarınızda BIOS güncelleme işlemi yapın (BIOS güncellemelerde yeni donanımlara destek verilme durumu olabilir)
    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Evet Ekstradan 2GB takıyorum 2.defadır öyle oluyor ilk günler gözüküyor 4GB diye 1haftaya ulaşmadan bakıyorum Gene 2GB diyor 2 DEfadır alıyorum ve ikisinde de aynı olay oluyor. ses1842 7 yıl önce
    • bahsettiğim çözüm seçeneklerini denediniz mi? @ses1842 ismailsarp 7 yıl önce
    • BIOS sıfırlama veya güncelleme ne işe yarıyacak bence Anakartın Ram yerinde sorun var ne dersiniz ? ses1842 7 yıl önce
    • Anakartın RAM yerinde sorun mevcut ise varolan rami diğer slota takarak deneyebilirsiniz.Ayrıca BIOS güncelleme işlemi yeni çıkan donanımlara tanımaya yardımcı olabiliyor.BIOS güncelleme ile yeni donanımların tanınması olayı birçok kez yaşandı. @ses1842 ismailsarp 7 yıl önce
    • Benımkı 2 soket DDR3 s soket DDR2 3 kullanıyorum 1 tane yeri çalışııyor Diğerine 2 defadır Ram takıyorum ikisindede 2 g ses1842 7 yıl önce
    • 2 gün gözüküyor sonra kendılığınden gene okumuyor Çıkarıp takıyorum gene aynı 2 defadır öyle oluyor @ismailsarp ses1842 7 yıl önce