Rami 4+4 gb'dan 8+4 çevirmenin avantajı nedir?

Eski bir laptopum var bu laptopta genellikle Photoshop kullanan birisiyim. After Effects'e de yeni başladım. 1 dk'lık kısa animasyonlar yapmak istiyorum. Bu laptopun üzerinde 4+4 gblık bir ram var. Bunları satıp sırasıyla 16 gb yapmak istiyorum. Şimdilik 8'i alsam 4gb'lık ram ile beraber stabil çalışır mı? (4+8) Hangi kriterler önemli? (Mhz, volt vb.)

sibermedia sibermedia (23)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba,

    4 GB'a ek 8 GB alırsan 12 GB olur, 16 GB yapman için 8 ve 2 GB ram alman lazım. (8x2)

    Ek ram taktığnızda sistem otomatik algılar.

    Tüm slotları doldurayım gibi düşüncelere girmeyin, tek 16GB alın yeterlidir, tüm slotları doldurursanız sistemde sıkıntılar meydana gelebilir.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    2 yıl önce cevaplandı

    • 2 slotum var. 4+4 ile dolu almak istediğim 8 gblık rami 4 ün birini çıkartıp 8+4 yapmak istiyorum ama voltajı farklı Mhz değerleri uyuşuyor alınır mı? Yani düzgün çalışır mı? sibermedia 2 yıl önce
    • Voltajları aynı olursa daha iyi çalışır. @sibermedia ilkaybaki16 2 yıl önce