Ramnit virüsü temizleme

Ramnit virüsü nasıl temizlenir?

Ramnit.a virüsü nasıl temizlenir?

Ramnit.b virüsü nasıl temizlenir?

Ramnit virüsü nedir? Ramnit virüsü tehlikeli midir?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Ramnit virüsü temizleme

    Ramnit virüsü nedir, tehlikeli mi?

    Ramnit virüsü, Ramnit.a, Ramnit.b gibi farklı varyasyonları olan oldukça tehlikeli bir virüstür. Html, exe, dll gibi farklı dosya türlerine bulaşan Ramnit virüsü uzaktan kontrol edilip işlem yaptırılabiliyor.

    Kötü niyetli kişiler  Ramnit virüsünü uzaktan yönlendirebiliyorlar.   Ramnit virüsü internetten dosya indirebiliyor ve bunları çalıştırabiliyor aynı zamanda ekran görüntüsü alarak belirlenen sunuculara gönderebiliyor.

    Bu da kritik bilgilerin parola, kredi kartı gibi başkalarının eline geçmesine sebep olabiliyor.

     Ramnit virüsü ayrıca;

    • Kredi kartı bilgilerini çalışıyor.
    • Ftp kullanıcı adı ve şifresini çalıyor
    • Arkakapı oluşturarak uzaktan kötü niyetli kişilerin bilgisayarınıza sızmasına imkan veriyor.
    • Anti-virüs gibi yazılımları devre dışı bırakıyor.

     Ramnit virüsü nasıl temizlenir?

    Güncel antivirüs yazılımlarının pek çoğu  Ramnit virüsünü temizleyebiliyor. Ramnit virüsü temizlemek için şu ücretsiz programlardan birini kullanabilirsiniz.

    Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    HitmanPro.Kickstart nedir, nasıl kullanılır?

    Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

    Ayrıca daha sonra diğer virüs ve zararlılardan kurtulmak için şu programlardan faydalanabilirsiniz:

    Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır?

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır?

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

    Ramnit virüsü temizleme işlemi sırasında açık olan programları kapatın. Kullandığınız USB bellek, USB disk gibi cihazlar varsa Ramnit virüsü temizleme işlemi sırasında bilgisayarınızda takılı kalsın.

    Eğer USB cihazlarda virüs kalırsa tekrardan bilgisayarınıza bulaşacaktır bunu unutmayın.

    Ramnit virüsü eğer Windows işletim sistemi dosyalarına bulaştıysa  yukarıdaki programlarn bir kaçını kullanmanız gerekebilir.

    Ramnit virüsüne karşı Windows işletim sisteminin güncellemelerini eksiksiz yapmalısınız. Ramnit virüsü temizleme işleminden sonra mutlaka Windows işletim sisteminini güncellemelerini yükleyin.

    Ramnit virüsü işletim sistemindeki güvenlik açıklarından faydalanır. Bu sebepten güncellemelerin yapılması kritik derecede öneme sahiptir.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      Merhabalar , Benim bilgisayarıma Ramnit.j virüsü bulaştı ilk çözüm olarak buraya geldim , sizin sunduğunuz antivirüs programları yerine avast antivirüs programını indirdim . Aynı etkiyi verirmi yani sizin sunduğunuz antivirüs programları gibi iş görürmü ?

      ozansaglik ozansaglik (1)
      1 yıl önce cevaplandı

        Avast bilgisayarınızı çok kastırır en iyisi malwarebyts.

        kulan1 kulan1 (15)