Rampage sn-r9 kulaklık mikrofon sorunu

İyi günler geçen ay rampage sn-r9 oyuncu kulaklığı almıştm denemek için arkadaşımın bilgisayarına taktığımda sorunsuz çalışıyordu ancak kendi bilgisayarıma taktığımda kulaklık sorunsuz çalışmasına rağmen mikrofon sesimi algılamıyordu bozuk cihazdır diye değiştirdim ancak yine aynı sorun ile oldu her ne yaptıysam düzelmedi.Nasıl düzeltebilirim?

expertus expertus (8)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Merhabalar.

    Bir yöntem vardı kendimde denemiştim, işe yaramıştı.

    İlk olarak denetim masasına giriş yapın.

    [Eğer Tüm Denetim Masası öğelerinde iseniz yukarıdan denetim masasına basınız.]

    Sonrasında DONANIM ve SES bölümüne basınız.

    Tekrar SES bölümüne basınız.

    Ayrı bir pencere açılacaktır, yukarıdan Kayıt kısmına tıklayınız.

    Kayıt kısmından kullandığınız mikrofonun üstüne gelip varsayılan yap deyin.

    Varsayılan yaptıktan sonra [VİDEO ÇEKERKEN, SKYPEda KONUŞURKEN SES GELMİYOR İSE]

    Programınızın ayarlar kısmından mikofonu kullandığınız mikrofon olarak ayarlayın.

    uzmaniniz uzmaniniz (1)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bendede Rampage SN-R2 var, mikrofonu çalışıyor mu hiç bakmadım. Bana kulaklık yeter diye. Eğer video çekeceksen Kullandığın programdan ayarlar kısmına girip Rampage kulaklığın mikrofonunu seç. Eğer Skype'de ses gelmiyorsa ordada ayarlar kısmı var (sol yukarıda olması lazım). Ordan Rampage mikrofonu seç. Ayrıca 2 girişli sanırım kulaklığın USB portuna mikrofonun kablosunu tak.

      toprak34 toprak34 (2026)
      7 yıl önce cevaplandı

        zaten varsayılan aygıt olarak kayıtlı ama ona rağmen hiçbir konusma programında (skype,teamspeak,raidcall vs.) sesim karşı tarafa gitmiyor sadece mikrofona üflediğimde onun sesi gidiyor biraz

        expertus expertus (8)