rar açılamıyor. Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.

.rar uzantılı dosyası açmak istediğimde şu hatayı alıyorum:

Winrar: Tanı mesajı
.....rar açılamıyor. Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.
.....rar çıkartılacak dosya yok

winrar hata

efendikaptan efendikaptan (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Dosya eksik inmiş olabilir mi acaba ?

    Antivirüs programını devredışı bırakarak tekrar dosyayı indirip açmayı dene.

    Yahut 7-zip programı ile açmayı dene.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    4 yıl önce cevaplandı

      Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor.hatası genelde antivirüs kaynaklıdır. İndirdiğin dosyada crack, hile, patch gibi zararlı olabilecek bir şey varsa sen dosyayı açmak istediğinde antivirüs bu dosyayı tarar ve bu dosyaları siler.

      Dosyan güvenliyse bundan eminsen ve tüm riskleri kabul ediyorsan antivirüs programı devreden çıkart. Antivirüs kullanmıyorsan Windows Defender vardır. O .rar dosyasının içindeki dosyaları siliyordur ve sende bundan dolayı Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor. hatası alırsın.

      Windows Defender kapatma için: https://uzmanim.net/soru/windows-defender-nasil-kapatilir/91943

      murat murat (12492)