RAW olan HDD'yi nasıl NTFS formatına çevirebilirim?

Bilgisayarıma az önce format attım. 2 tane HDD kullanıyorum, sistemi kurduğum HDD sorunsuz çalışıyor ama diğerimde bölüm ayırdığımda otomatik olarak RAW dosya sistemine dönüyor. Bu yüzden biçimlendiremiyorum ve NTFS formatına çeviremiyorum. Yani diğer diskimi kullanamıyorum. Ne yapmalıyım?

expertus expertus (8)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

      o konuyu görmüştüm sanırım o konuda dönüştürme değil raw diskinden dosyaları kurtarmayı anlatıyor

      expertus expertus (8)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Hem disk yönetiminden biçimlendirerek dönüştürmeyi, hem de veri kaybı yaşadıysan kurtarma anlatılıyor @expertus omercik 6 yıl önce
      • yalnız ben anlayamadım hangisi olduğunu bir program buldum yine aynı easeus ama işlem yapabilmem için crack istiyordu crack yapamadım expertus 6 yıl önce
      • EaseUS programı veri kurtarmak için. Sen RAW olan diskini NTFS formatına çevirdin mi? @expertus omercik 6 yıl önce
      • malesef çeviremedim şu an bilgisayarın daha başka bir arızası oldu power tuşuna basıyorum fanlar çalışıyor ancak bip sesi gelmiyor ramları söktüm taktım açıldı sonra bilgisayarı kapattım hdd yi çıkardım taktım yine aynısı oldu onunla uğraşıyorum ama dediğim gibi raw dosya sistemini ntfs yapamadım @farurhenho expertus 6 yıl önce
      • HDD'de başka bir problem olabilir mi? HDD kutusu varsa bilgisayara kablo ile bağlamayı dene @expertus omercik 6 yıl önce