Raw olan MicroSd kart içindeki veriler nasıl kurtarılır?

Telefonda kullandığım MicroSd kart Raw formatına dönüştü. Şimdi verilere erişemiyorum. Raw formatına dönüşen MicroSD kartın içindeki verileri nasıl kurtarırım

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Raw formatına dönüşen MicroSD kart üzerinden verileri kurtarmak mümkün. Bunun için ihtiyacıb olanlar şunlar:

    • SD kart okuyucu olan bir bilgisayar
    • MicroSD kart adaptörü

    MicroSd kart adaptörü şuna benzer:
    microsd kart adaptörü

    Çeşitli alışveriş sitelerinde ya da telefon malzemesi satan dükkanlardan temin edilebilir.

    Raw MicroSD karttan veri kurtarma:

    1.  MicroSD kartı yukarıdaki fotoğraftaki gibi adaptörün içine yerleştirin.

    2. Daha sonra bu adaptörü bilgisayara takın. Pek çok laptop da SD kart okuyucu vardır.
      laptop sd kart takma

    3. Daha sonra ihtiyacınız olan bir veri kurtarma yazılımı.  Benim önerim Photorec programı. Photorec programı ile Raw formatından veri kurtarmak mümkün. Burada daha önce formatlanmış diskten veri kurtarmayı anlatmıştım. Aynı işlemi  yapabilirsiniz: Formatlanmış diskten veri nasıl kurtarılır?
      İşlem sırasıda disk yerine SDkartın olduğu sürücüyü seçeceksiniz. Tek farkı bu

    Photorec ücretsiz ve çok etkili bir veri kurtarma yazılımıdır. Rahatlıkla Raw MicroSd kartan veri kurtaracaktır

    alattin alattin (16999)