Raw olan MicroSd kartı kurtarmak

Merhabalar.

Bende bir Samsung marka 16gb hafıza kartı var. Bu hafıza kartı bilinmeyen bir nedenle birden bire Raw(Ham) oldu. Çok fazla araştırmalar yaptım fakat bir şey bulamadım. Bulduğum tek şey hafıza kartından verileri kurtarmak ama benim hafıza kartım da önemli bir şey yoktu:).

Peki bu hafıza kartını nasıl Fat32 yada Ntfs yapabilirim? Bunun için programlar varmıdır? Benim için hafıza kartının verleri gerekmiyor yani veri için programlar paylaşmayın lütfen. Şimdiden Teşekkürler.

sametcelik sametcelik (6)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Güncel cevap için: Raw olan MicroSd kart içindeki veriler nasıl kurtarılır?

    Aşağıdaki USB formatlama araçlarından biri ile USB belleği formatlamayı deneyebilirsin:

    1. Formatlamak istediğiniz USB bir disk veya USB taşınabilir bellek ise USB Disk Storage Format Tool aracını buradan indirin ve USB Disk Storage Format Tool yazılımı ile formatlamayı deneyin.
      İkinci olarak
      HP USB Disk Storage Format aracını deneyebilirsiniz. HP USB Disk Storage Format indir  buradan indirebilirsiniz.

      Formatlamak istediğiniz bellek  eğer SD kart ise SD Formatter 4.0 indir  adresinden SD kart SD Formatter 4.0 yazılımını indirebilirsiniz.
    2. Sorun hala düzelmediyse Silicon power formatter programı ile USB belleği formatlayın. Silicon power formatter oldukça başarılı bir usb formatlama yazılımıdır.
      Silicon power formatter indir

    Düzenleme:

    Sd kart farklı bir adaptör ile ve telefonda denendi sorun devam ediyor.  SD kart üzerinde yazılım ile düzeltilemeyecek sorunlar var yani SD kart bozulmuş.

    alattin alattin (16984)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Raw formatlı bir medyayı (veya dahili-harici diski, disk bölümünü) biçimlendirmek, çok problem olmamalı. İşletim sisteminin kendi arabirim uygulasıyla yapılabilmeli. Acaba bu biçimlendirmeye mani bir fiziksel problemmi var? temmuz 7 yıl önce
    • Evet aslında işletim sisteminin kendi bu işi tek yapabilmeli ama nedense konu SD kart olduğunda Windows biraz tuhaf davranıyor. Windows işletim sisteminin kendi araçlarının yapamadığı işlemleri 3. parti bazı yazılımlar çözebiliyor. Ama söylediğinde haklısın, @sametcelik ile yazışmalarımızda kullandığı adaptörü değiştirmesini ve telefonda kullanmayı denemesini rica ettim. Hepsinde başarısız oldu. Sonuç olarak fiziksel bir sorundan dolayı SD kart bozulmuş. alattin 7 yıl önce

    Sorun cözülmediyse yorum yaparsanız başka bir çözüm yolu söyleyeceğim.

    kutlugalp kutlugalp (136)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Sd kart yazılımla düzetilmeyecek şekilde bozulmuş kutlugalp alattin 7 yıl önce

    Çözülmedi. Bide bu arada bendeki kart MicroSD

    sametcelik sametcelik (6)
    7 yıl önce cevaplandı

      güncel 2020 sorun çözümü bulanamıyor !!!!

      kullanici14615 kullanici14615 (1)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Yazdığım çözüme yeni bir link ekledim. Onu deneyebilirsin. alattin 3 yıl önce