RAW olmuş HDD'den nasıl veri kurtarılır?

hafıza kartı yada dahili ve harıcı harddıskler ısletım sıstemı donanımsal yada bellırlı bır arızadan kaynaklanan sorunlardan oturu ısletım sıstemı raw olmus bır sürücünün içindekilerini kurtarmak için linux kurmamız gerekıyormus bı kac makalede okumustum..sorum su sekılde sanal linux nasıl kurabılırız tesekkur ederım..

raw olmus bır surucuden dosya kurtarma nasıl olur veyada raw olmus bır sürücüyü tekrar eski halıne nasıl getırebılıriz tesekkür ederim

researcher09 researcher09 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Disk Raw olduysa o disk başka bilgisayara takılıp veri kurtarma işlemi yapılabilir. İlla Linux gerekli değil.  Diski başka bir Windows bilgisayara ikincil disk olarak bağlayabilirsin veya USB disk kutusu ile bilgisayara bağlayabilirsin. Daha sonra Recuva gibi bir program ile veri kurtarması yapabilirsin.

    SATA Disk kutusu: https://www.hepsiburada.com/appa-2-5-usb-2-0-sata-harddisk-kutusu-srf-811-p-HBV000001ZZID

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Tskr ederım pekı baglantı aparatı olarak ne gıbı bır ürün kullanmam gerek sata gırıslı mı...gorsel yada link verırsebız sevınırım researcher09 5 yıl önce
    • @researcher09 Diskin büyük ihtimalle SATA'dır. Mesajıma ekliyorum hakan 5 yıl önce