raw ve parametre hatası

hardiskim raw oldu ve parametre hatası da veriyor bu yüzden biçimlendiremiyorum

1polat 1polat (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Diskinde fiziksel bir sorun olabilir. Yani disk medyası hasar görmüş olabilir. Bu durumda disk çöp olur.

    Diskpart komutu ile formatı denedin mi?

    Diskpart nedir, nasıl kullanılır?

    Windows komut satırı (cmd) ekranında "DISKPART" komutu ile Harddisk veya USB Bellek nasıl formatlanır?

    Bunu bir dene bakalım sonucu buraya yaz. Eğer diskte dosya sistem kaynaklı bir raw görünme durumu varsa diskpart çözecektir. Aksi durumda hata almaya devam edersin. O zamanda diskin bozulmuş olma ihtimali var.

    murat murat (12492)