RCS nedir? Telefonda RCS nasıl kapatılır?

Telefonda mesajlar bölümüne girdiğimde daha önce kolayca SMS gönderebiliyordum. Şimdi RCS diye bir şey karşıma çıkıyor ve eğer telefonum internete bağlı değilse mesaj gönderemiyorum. RCS nedir? RCS nasıl kapatılır? yardımcı olursanız sevinirim.

Anonim Anonim (156)
10 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    RCS nedir?

    RCS, Rich Communication Services  yani  Zengin İletişim Hizmetleri anlamına gelir. RCS, klasik SMS veya MMS'den daha dinamik ve güvenli mesajlaşma imkanı sağlar.  RCS mesajlar ile mesaj göndermek Whatsapp, Facebook Messenger ile mesaj göndermeye benzer. Mesajlar internet üzerinden gönderilir.

    RCS için internet gerekli mi?

    Evet RCS için internet gereklidir. WiFi veya mobil veri açık olmalı, internet bağlantınız olmalıdır.

    RCS nasıl kapatılır?

    Google Mesajlar üzerinde RCS kapatmak mümkün.

    Bunun RCS kapatmak için

    1. Mesajlar uygulamasını açın.
    2. Sağ üst köşedeki profil simgesine profil simgesi dokunun.
    3. Açılan menüden Mesaj Ayarlarınız'a dokunun.
    4. RCS sohbetleri'ne dokunun.
    5. RCS sohbetleri etkinleştirilsin seçeneğini kapalı duruma getirin.

    Bu ayarlarda

    Okundu Bilgisi gönderilsin: karşı tarafa mesajlarınızın okundu bilgisi gönderilir

    Yazma göstergeleri gönsterilsin: Siz mesaj yazarkan karşı tarafın ekranında "yazıyor" şeklinde mesaj yazdığınız gösterilir

    Otomatik Şekilde Kısa mesaj (SMS / MMS) olarak yeniden gönerilsin:  Eğer internetiniz yoksa, karşı tarafında interneti yoksa RCS mesajı gitmeyecektir. Bu durumda mesajın SMS veya MMS derhal olarak gönderilmesini isterseniz bunu açmalısınız.

    alattin alattin (16984)
    10 ay önce cevaplandı