Realtek High Definition Audio güncelledikten sonra ses gelmiyor

Merhabalar bugün Driver Booster 2.6 programında Ses video ve oyun denetleyicileri bölümünden  High Definition Audio Device ile ilgili yazılımsal günceleme bildirgesi gelmiştir. Güncellemeyi yükledikten sonra bilgisayrımdan ses gelmeyince tekrar dan Driver Booster programından  High Definition Audio Device ile ilgili yazılım güncelemesini bir önceki sürüme tekrar yükledim ve beklenen sonuç olmayınca tekrar en güncel olan sürücüyü kurdum. Ve sonuç aynı bilgisayrımdan ses gelmiyor.

İşletim Sistemim: Windows 8.1 Pro

Ses donaımları: Creative marka

lucas77 lucas77 (199)
5 yıl önce sordu

  • Sorunlu olan aygıt Realtek High Definition mu yoksa AMD High Definition mu? Başlık ayrı, soruda ayrı yazmışsın. Bu ikisi aynı aygıtlar değil. omercik 5 yıl önce
  • dediğim gibi bu güncellemeden sonra Hoparlörler çalışmıyor bunun için çözüm var mı ;? lucas77 5 yıl önce
  • Sorun Hoparlörle ilgili AMD ile ilgili bir durum değil lucas77 5 yıl önce
  • Yani sorunun hoparlörden kaynaklı donanımsal bir sorun mu olduğunu düşünüyorsun? omercik 5 yıl önce
  • Bilgisayarının markasını öğrene bilir miyim @lucas77 darkcrak 5 yıl önce
  • Bilgisayarımın markası yok toplama bir bilgisayar lucas77 5 yıl önce
  • Anakartının markasını söyleyebilirsin o halde omercik 5 yıl önce

Toplam 4 Cevap

Ses driver'in zarar görmüş çözümü ise şöyle

Driver booster'in arıza bulma özelliği'de var aşşağıdaki ressimde gösterdiklerimi yaparsanız sorunun çözülecek

Ok ile gösterdiğim yere tıkladıktan sonra alttaki seçenekler geliyor

1-Ses yok hatasını düzelt'e tıkladıktan sonra düzelt'e tıklayın

2-Tıkladıktan sonra ses geliyor ile evet sorun düzeldi düzelmediyse hayır düzelmedi seçeneğine tıklayın ses gelene kadar.

darkcrak darkcrak (5168)
5 yıl önce cevaplandı

    Soruna sebep olan sürücünün Realtek mi yoksa AMD ses sürücüsü mü olduğunu tam olarak çözemedim ama sen biliyorsundur. Aygıt Yöneticisinden onu bulup sağ tık yap ve "Sürücü yazılımını kaldır" seçeneğiyle birlikte o sürücüyü bilgisayarından kaldır. Kaldırdıktan sonra bilgisayarını yeniden başlat bakalım düzelecek mi görürüz.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Sorun AMD ile alakalı değil yazılımsal bir sorundur güncellemeden sonra ses gelmiyor

      lucas77 lucas77 (199)
      5 yıl önce cevaplandı

        Ses kartı sürücüsü güncellemesinden sonra ses gelmemeye başladıysa eski sürücüne geri dönebilirsin. Eski sürücüye dönmek için Aygıt Yöneticisine git.

        1. Ses Video Oyun denetleyicilerini bul
        2. Burada Creative... ses kartını bul çift tıkla.
        3. Açılan özellikler penceresinde Sürücü sekmesini tıkla.
        4. Sürücüye geri dön.. seçeneğine tıkla.

        Bu işlem ses kartı sürücüsünü önceki sürücülere geri döndürür.

        hakan hakan (15409)
        5 yıl önce cevaplandı

        • @hakan sorunu çözdüm ama çözüldü olarak işaretlememiş teamviewer ile sorunu çözdüm düzeldi unuttu sanırım çözüldü'yü işaretlemeyi darkcrak 5 yıl önce
        • Bu arada o dediğin tavsiyeyi denedim işe yaramadı benim yukarıda yazdığım şeyi denedim işe yaradı @hakan darkcrak 5 yıl önce