Realtek High Definition Audio nasıl güncellenir?

Merhaba, Realtek'in bir sitesi vardı, oradan çok rahat güncelleme yapardım. Fakat o site değişmiş ve Çince olmuş. Ben ses sürücüsünü, yani Realtek High Definition Audio'ı nasıl güncellerim?

Windows Update bulmuyor..

Edit: Windows 10 64 Bit kullanıyorum.

Realtek sitesi için tıklayınız!

85a8f1505 85a8f1505 (1)
5 yıl önce sordu

Toplam 4 Cevap

Bu tür aramalarda hangi işletim sistemini kullandığını yazman bizim için iyi olur. Her işletim sisteminin sürücüsü farklıdır.

Sen sanırım sürücü bulmakla ilgili sorun yaşıyorsun. İstersen Driver Booster programı bir dene. Senin için sürücüleri otomatik bulup yükler. Rahat edersin: Driver Booster nedir? Driver Booster ne işe yarar?

Realtek High Definition Audio sürücüsü tek bir kaynaktan dağıtılmaz. Genede eğer Realtek High Definition Audio sürücüsünü üretici dağıtır. Yani sen laptop kullanıyorsan örneğin Lenovo gibi bir marka Realtek High Definition Audio sürücüsünü Lenovo'nun sitesinden indirmelisin.

Masaüstü bilgisayar kullanıyorsan o zaman Realtek High Definition Audio sürücüsünü anakartın üreticisinin web sitesinden indirmelisin.

Anakartının ya da laptop kullanıyorsan laptop'un marka modelini belirtirsen sana gerekli tüm sürücülerin linkini atabilirim.

murat murat (12492)
5 yıl önce cevaplandı

  • Öncelikle iki sorumda da 'Edit' ekledim. 85a8f1505 5 yıl önce
  • Driver Booster'ı denedim, bulmadı. 85a8f1505 5 yıl önce
  • https://www.asus.com/tr/Motherboards/H110M-K/HelpDesk_Download/ burada https://www.fullprogramlarindir.com/realtek-high-definition-audio-driver-indir.html ve burada sürüm farklı? 85a8f1505 5 yıl önce
  • @85a8f1505 sürüme takılma ses kartı sürücüsü sonuçta. Sen anakartın üreticisinden indir. murat 5 yıl önce
  • Artık 7-8 farklı sürüm çıkmış ama, anakartımın üreticisi umursamıyor tabi.. 85a8f1505 5 yıl önce
  • Windows 10 normalde Realtek High Definition Audio sürücüsünü otomatik yükler. Sen sistem güncelleme yaptın mı Windows için? @85a8f1505 murat 5 yıl önce
  • Windows update güncel diyor.. 85a8f1505 5 yıl önce

1- Bilgisayarımın özelliklerini aç

2- Sol tarafta aygıt yöneticisi yazıyor ona tıkla

3- Çıkan seçeneklerden ses,video ve oyun denetleyicilerini bul

4- Realtek High Definition Audio yazana sağ tıkla ve özellikler'e tıkla

5- Gelen ekranın üst kısmında sürücü yazan seçeneğe tıkla ve çıkan sonuçlardan sürücü güncelleştir'e tıkla

6- Sürücü güncelleştir'e tıkladıkdan sonra Güncel sürücü yazılımını otomatik olarak ara'ya tıkla ve yeni sürümü var ise o otomatik olarak günceller zaten

https://www.realtek.com/en/downloads ingilizce

darkcrak darkcrak (5168)
5 yıl önce cevaplandı

  • Bunu denedim, zaten bu yöntem en yeniyi bulmaz.. 85a8f1505 5 yıl önce
  • ? nasıl bulmaz siteden bakıyor @85a8f1505 darkcrak 5 yıl önce
  • https://www.realtek.com/en/downloads ingilizce darkcrak 5 yıl önce
  • İste iki tane var, hangisi benim? 85a8f1505 5 yıl önce
  • Hemen bakıyorum @85a8f1505 darkcrak 5 yıl önce
  • https://www.realtek.com/zh-tw/directly-download?downloadid=8b6d31987c96b4972fbc0a2a30b2cd2f bu e posta istiyor ama darkcrak 5 yıl önce
  • Windows 10 ise verdiğim https://www.realtek.com/zh-tw/directly-download?downloadid=8b6d31987c96b4972fbc0a2a30b2cd2f bu link @85a8f1505 yardımcı ola bildiysem ne mutlu bana :) darkcrak 5 yıl önce
  • Sorunun düzeldi'mi @85a8f1505 ? darkcrak 5 yıl önce

drp.su sitesinde güncel sürücü edinebilirsiniz donanım kimliğini aratın

oscil oscil (1)
5 yıl önce cevaplandı

  • drp.su sitesini bunde yaptığı ve kullanıcı bilgisayarına PuPs yüklediği için önermiyoruz. hakan 5 yıl önce
  • yazılımı yüklemeden sadece sürücüyü indirsin öyle pup u yüklemez oscil 5 yıl önce

Driver pack kullan benim anakartın ses sürücüsündede aynı sorun var windows zaten onun bulabildiği sürümünü yüklüyor bir güncelleme varsada driver pack üzerinden güncelleyebilirsin ben şuan sıkıntısız kullanıyorum.

umuttt umuttt (207)