Realtek'in yeniden yüklenmesini nasıl engellerim?

8 Senedir kullandığım laptopun hoparlöründen 4 senedir ses gelmiyor geçen gün bilgisayarımı formatladim ve ses ilk defa ses geldi. Bilgisayarı biraz kurcaladim ve program kaldırdan Realtek HD Audio Driver'ı sildim. Realtek'i silince ses sorunu çözüldü ve bilgisayarın hoparlörünun ismi high definition audio olarak değişti. Kullandığım sürece ses alsam da her bilgisayarı yeniden başlattığımda realtek yeniden yükleniyor. Realtek'in yeniden yüklenmesini nasıl engellerim?

(Windows güncellemelerini iptal etmek istemiyorum sadece realtek programını sileceğim)

Ya da silmeden çözümü varsa memmnun olurum yardımcı olursanız

birhanbirtane birhanbirtane (8)
3 yıl önce sordu

  • Windows kaç kullanıyorsun? hakan 3 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Şunu dener misin?

  1. Windows ve R tuşlarına bas. Daha sonra açılan çalıştır penceresine devmgmt.msc yaz enter tuşuna bas.
  2. Daha sonra Ses Video oyun denetleyicileri altında ses kartını bul ve çift tıkla.
  3. Sürücü sekmesini tıkla ve Sürücüye geri dön butonuna tıkla.

Bu işlemden sonra Windows bilgisayar yeniden başladıktan sonra yeni sürücüyü yüklemeyecektir.

hakan hakan (15424)
3 yıl önce cevaplandı

    Sırf uygulamayı devre dışı burakmak istiyorsan (Windows 7 kullandığını varsayıyorum):

    1. Windows + R  tuşlarına bas.

    2. açılan pencereye msconfig yaz.

    3. Başlağıç sekmesine git.

    4. Realtek uygulamasını bul ve önündeki tiki kaldır.

    5. Uygulaya bas daha sonra Tamama bas.

    genius genius (190)