Realtek PCIe GBE Family Controller Sürücü Sürümü Değişmeme Sorunu

Şu anki sürümüm 10.23.1003.2017 sürümü ve tarihi 3.10.2017'dir.
Ben Realtek'in sitesine baktım, Windows 10 için 1.12.2017 tarihli yeni sürüm yayınlanmış.

http://www.realtek.com/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=7&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false

Bu yeni sürüm 10 MB boyutunda. İndiriyorum ''Setup'' ile çalıştırıyorum. Değiştir seçeneği yok. Sadece kaldır ve onar seçeneği var. Her yolu denedim elle sürücüyü kaldırıp onu kurdum. Ama sürüm hala 3.10.2017 tarihli kaldı. Yani yeni sürüme yükseltmedi. Ne yapabilirim?

geyita geyita (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Demek oluyorki onlar aynı sürümler. Eğer sen yanlış görmüyorsan yayıncısı (Realtek) sürüm bilgilendirmesinde hata yapmış. Bunun başka bir açıklaması olamaz.

    Eski setup duruyorsa yenisiyle "Hash" kodları karşılaştırması yapabilirsin.

    Edit: Sürücü dosyasının (yazılımın) yapılış tarihi 3 Ekim (2017) yayım tarihi 1 Aralık (2017) ise.. Böylede olabilir ve kuvvetle muhtemeldir. Zira tarihler birbirlerine çok yakın. Normalde (mevcut olan sürümde eğer belirgin bir hata falan görülmediyse) iki aylık bir sürede yeni sürüm sürücüler vaya yazılımlar çıkartılmaz, buna gerek görülmez.

    Yani böyle düşünülürse senin kaldırdığın ve sonradan yüklediğinde aynı sürümler olmalı.Karşılaştığın durum herhalde budur.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • evet setup dosyası 8. ay yazıyor. geyita 6 yıl önce
    • İki setup dosyasının "Hash" kodlarının karşılaştırması sana kesin sonuç verir. Yada her iki dosyanın "Özellikler" penceresi "Ayrıntılar" sekmesine bakarsın, orada karşılaştırırsın @geyita temmuz 6 yıl önce
    • eski dosya yok ki ama elimde geyita 6 yıl önce
    • Öyleyse yeni dosya ile yüklemeyi yap ve gerisini takma kafaya. İki ay öncesinin sürümü olsa ne olur yani, kıyametmi kopar :) @geyita temmuz 6 yıl önce
    • güncel olsun diye :(( geyita 6 yıl önce
    • İki aylık fark diyorum hala güncellikten bahsediyorsun. Kaldıki bu iki aylık farkta yok aslında. "Öylede olsa" diyoruz ama bunu anlayamıyorsun herhalde :( @geyita temmuz 6 yıl önce

    DRİVERLERİNİZİ güncellemek için aygıt yönrticisinden güncellemek daha iyidir.

    temmuz2004 temmuz2004 (47)