Realtek Ses Yönetici Açılmıyor

anakartın sitesindeki ses kartı sürücüsü 5+1 düzgün çalışıyor ama ses kartının güncel sürücüsünü indirince sadece stereo ses çıkıyor ve realtek ses yönetici program çalışmıyor açılmıyor. yeni versiyon benim kartla uyumsuz mudur?

leone1907 leone1907 (18)
4 yıl önce sordu

  • Ne ile güncelliyon yani hangi program ile? darkcrak 4 yıl önce
  • realtekin kendi sürücü sitesinden,programlar değil. leone1907 4 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Anakart modelin nedir ?

hydra hydra (3800)
4 yıl önce cevaplandı

  • gigabyte ga-h61m-d2-b3 - windows7 leone1907 4 yıl önce

Avast Driver Updater ile tüm driverlerini güncellemeyi deneye bilirsin

darkcrak darkcrak (5168)
4 yıl önce cevaplandı

    "anakartın sitesindeki ses kartı sürücüsü 5+1 düzgün çalışıyor ama ses kartının güncel sürücüsünü indirince sadece stereo ses çıkıyor ve realtek ses yönetici program çalışmıyor açılmıyor. yeni versiyon benim kartla uyumsuz mudur?"

    Evet Gigabyte'ın donanımı ile Realtek sitesindeki yazılım uyumsuz olabilir.  Realtek bir yarı iletken ve çip üreticisidir. Ürünlerini üretir ve Gigabyte, Asus gibi firmalar Realtek ses çiplerini kullanır. Ama diğer devre tasarımları ve donanım bazında yazılım geliştirmeler Gigabyte tarafından yapılır. Dolasıyla çip üreticisinin sürücüsü senin anakart ile uyum göstermeyebilir.

    Ses kartı sürücülerinin zırt pırt güncellenmesine gerek yoktur.  Ses kartı performansı etkileyen bir donanım değildir.  Gigabyte sitesindeki sürücü normal çalışıyorsa "en son sürüm" sürücüyü yüklemene gerek yok.

    Zaten Windows 7 kullanıyormuşun. İşletim sisteminin kendisi eski.

    hakan hakan (15424)